Koira uimaan

Osaisiko joku neuvoa missä olisi hyvä uittaa koiria Kuusamossa?
Vähän joka paikassa tuntuu joku katsovan hommaa kieroon..
3236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei ainakaan siellä missä ihmiset ui

Äänestä

Eiköhän sen koiran saa viedä uimaan ihan mihin vaan lukuunottamatta yleiset uimarannat. Joka lätäkkö käy ja tuollaiset venepaikat ym. Minua ei haittaisi vaikka uiskentelisi uimarannallakin, mutta kun on noita sääntöjä, joita pitää noudattaa. Mukavia uintireissuja vaan.

Äänestä

Heips! Kenttäratalla on lampia joissa itte koiraani käytän uimassa, eikä kukaan häiriinny. Joskus myös Petäjälammen viitostien puoleisessa päässä, jos siellä ei ketään satu olemaan, tai lentokentän takana yhessä pikku lammessa. Siinäpä jokunen vaihtoehto, ole hyvä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koiratas kirjoitti:

Osaisiko joku neuvoa missä olisi hyvä uittaa koiria Kuusamossa?
Vähän joka paikassa tuntuu joku katsovan hommaa kieroon..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu