Täysin ulkopuolisena ja onnellisen tietämättömänä mistään faktoista tämän käsittämättömän tekstitulvan takana, totean vain, että sairaus tuntuu vakavalta.
Raitis ilma ja kehon rasitus esim. jotakin järkevää tekemällä voisi kuitenkin auttaa.
Raitis ilma ja kehon rasitus esim. jotakin järkevää tekemällä voisi kuitenkin auttaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
pois palstalta. On kyllä pienet kuviot kun ei muusta pystytä keskustelemaan. Joku tähänkin tietysti kirjoittaa kuinka tärkeitä yksilön oikeudet ovat....joo joo.. tiedetään ja olen samaa mieltä, mutta ei sitä tarvitse kokoajan jankuttaa!!! Kerrottakoon sitten kun jotain OIKEASTI uutta on tapahtunut kyseisen asian osalta.
...seurauksesta! Turhaan syyllistetään meitä lukijoita kun sylttytehas kaupungintalolla!
asioita. Jos he vain luovuttaisivat ja myöntäisivät suuret virheensä niin kuin tapahtuu kaiken aikaa kansanedustajien keskuudessa julkisilla tiedottamisilla, niin tätäkään jupakkaa ei jatkuvasti käytäisi läpi.
Lyhyesti, ken sotaan käy, se seuraukset kestäköön.
kenenkään ihimisen ei tule alistua joukkomielivallan alaiseksi kokiessaan vääryyttä. jokaisella on oikeus puoluestaa perustuslaillisia oikeuksiaan.
vain demarit, kokkareiden demarit ja peräti kokoomuslaiset
haluavat tukahduttaa tämän asian omaksi edukseen.
Kiitos ainoalle oikeudenmukaiselle puolueelle Kotkassa eli
perussuomalaisille.
Joo, ymmärrän, jatkakaa ihmeessä. Jos joskus saatte selvitettyä tämän ihmisparan asiat, niin siirtykää sitten numeroon 2. Maailmassa on sen jälkeen enää noin 5,5 miljardia väärinymmärrettyä jonossa, joten selvitettävää riittää - ja tässä on vasta homo sapiens -laji!
ja harkitusta virkamiesten ja hallintoelinten yksilöön kohdistuneesta vääryydestä, joka vaatii kyllä selvittää. Pitkään jatkettuna menettelytapavirheena asia on saamassa mittavat puitteet oikeudenvastaisten päätösten lukumäärän suhteen.
Lääke asian loppuunsaattamiseksi on kyseessä olevilla virkamiehillä ja poliitikoilla, kyse on vain siitä kuka vihdoin lopettaa ajojahdin. Ja tietenkin sellaisella oikeuskäsittelyllä, jossa kaikki asiakirjat ja todisteet otetaan huomioon päätöksissä.