ruotsalaispoliisit munasivat ?

Olivatko "kaappajat" ruotsalaispoliiseja, jotka munasivat tehdessään iskun laivalle, jossa ei ollut mitään rikollista..? Ja nyt eivät kehtaa myöntää ? Himpun haisee..
Ruottin poliisin taidot ovat maailmankuulut.
6494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

et se on suomalaisten syy

Äänestä

oli, ulkopuolisia ei laivaan. Itsepunotulla pampulla ja isän antamalla puukolla osoittelemalla selvittiin suuremmistakin porukoista.

Äänestä

Miksi Ruotsin poliisi olisi muka kiinnostunut laivasta, joka on matkalla Suomesta Algeriaan ? Kyllä siinä taitavat "omat" miehet olla asialla. Kaiken lisäksi sekoillaan sen omistajan kansallisuuden kanssa. Vallettaan siitä ensin piti ilmoittaakin; eivät rosvot tainneetkaan löytää kaikkia kännyköitä ??

Lopullinen totuus taitaa olla taruakin ihmeellisempi !

Äänestä
  • Jos joku muu kun pilotti tulee ulkosivulle, niin nirri pois :D

    Äänestä

Svenskijeparit epäilee että kaapparit iskivät väärään laivaan.
Eli,kaappareiden täytyy olla...ruotsalaisia:)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


palmetutkijat kirjoitti:

Olivatko "kaappajat" ruotsalaispoliiseja, jotka munasivat tehdessään iskun laivalle, jossa ei ollut mitään rikollista..? Ja nyt eivät kehtaa myöntää ? Himpun haisee..
Ruottin poliisin taidot ovat maailmankuulut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu