Kun täyttää 8 ja nolla

Kun täyttää 8 ja nolla
on yleensä hyvä olla
ja jos terveyttä riittää
siitä pitää Taivasta kiittää
1215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja hän oli meistä kaikista tosi kunnioitettava, hurmaava, ja ylväsryhtinen. Hän oli kyllä körttiläinen, mutta ei mikään laput silmillä, vaan avarakatseinen maailmoja siunaava valoisa ihminen. Valoisin ja inhimillisin ihminen, jonka olen tuntenut. Hän rakasti meitä kaikkia. Vieläkin tunnen nänen valoisan ja hyväntahoitsen olemuksensa läsnäolon, kun ajattelen häntä. Rakastan häntä aina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


emeritus... kirjoitti:

Kun täyttää 8 ja nolla
on yleensä hyvä olla
ja jos terveyttä riittää
siitä pitää Taivasta kiittää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu