Merkittävä valtiovieras

Kimi kuninkaallinen

Miksei Kimi Räikköselle järjestetty valtiovallan taholta hänen arvonsa mukaista vastaanottoa? Kimi on merkittävin suomalainen kautta aikojen ja hänelle tulisi järjestää valtiovieraan vastaanotto ja juhlapäivällinen presidentinlinnassa. Lisäksi presidentin tulisi kunnianosoituksena Kimille osallistua katsojana Jyväskylän rallikilpailuun ainakin kahtena päivänä.
Meidän Kimi-fanien puolestaan pitäisi matkata katsomaan Kimiä paikan päälle Keski-Suomeen ja jos vain suinkin on tilaisuus, ojentaa hänelle 10-20 000 euron verran rahaa kiitoksena mahtavista formulasaavutuksista. Niiden ansiosta maailma tuntee Suomen. Ilman Kimiä kukaan ei tietäisi, mikä Suomi on.

4

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • F1-luuppaaja

      Että Kimiä ei vaan kiinnostaisi. :D

    • Kimin kunniaksi

      Kun maailman valtias Kimi suostuu tulemaan Suomeen näinkin moneksi päiväksi, niin tapausta tulisi juhlistaa yleisellä liputuksella koko valtakunnassa. Liputus alkaisi sinä päivänä kun Kimi astuu Suomen maaperälle ja loppuisi sinä päivänä kun hän lähtee täältä pois.

      • hubalaloobalai

        Mutta sitä ettei hän maksa veroja Suomeen emme anna anteeksi. Suomalainen maksaa verot Suomeen, muun maalaiset ei. Siis onko hän edes suomalainen?

        PS. lippus voit työntää hauriisi


      • affdsadfdfa
        hubalaloobalai kirjoitti:

        Mutta sitä ettei hän maksa veroja Suomeen emme anna anteeksi. Suomalainen maksaa verot Suomeen, muun maalaiset ei. Siis onko hän edes suomalainen?

        PS. lippus voit työntää hauriisi

        Pakko sanoa, että olet sää tyhmä jätkä kun et edes trollia tunnista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      91
      1627
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      120
      1495
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      72
      1327
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1232
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      1050
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      968
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      21
      950
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      838
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      763
    Aihe