Merkittävä valtiovieras

Kimi kuninkaallinen

Miksei Kimi Räikköselle järjestetty valtiovallan taholta hänen arvonsa mukaista vastaanottoa? Kimi on merkittävin suomalainen kautta aikojen ja hänelle tulisi järjestää valtiovieraan vastaanotto ja juhlapäivällinen presidentinlinnassa. Lisäksi presidentin tulisi kunnianosoituksena Kimille osallistua katsojana Jyväskylän rallikilpailuun ainakin kahtena päivänä.
Meidän Kimi-fanien puolestaan pitäisi matkata katsomaan Kimiä paikan päälle Keski-Suomeen ja jos vain suinkin on tilaisuus, ojentaa hänelle 10-20 000 euron verran rahaa kiitoksena mahtavista formulasaavutuksista. Niiden ansiosta maailma tuntee Suomen. Ilman Kimiä kukaan ei tietäisi, mikä Suomi on.

4

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • F1-luuppaaja

      Että Kimiä ei vaan kiinnostaisi. :D

    • Kimin kunniaksi

      Kun maailman valtias Kimi suostuu tulemaan Suomeen näinkin moneksi päiväksi, niin tapausta tulisi juhlistaa yleisellä liputuksella koko valtakunnassa. Liputus alkaisi sinä päivänä kun Kimi astuu Suomen maaperälle ja loppuisi sinä päivänä kun hän lähtee täältä pois.

      • hubalaloobalai

        Mutta sitä ettei hän maksa veroja Suomeen emme anna anteeksi. Suomalainen maksaa verot Suomeen, muun maalaiset ei. Siis onko hän edes suomalainen?

        PS. lippus voit työntää hauriisi


      • affdsadfdfa
        hubalaloobalai kirjoitti:

        Mutta sitä ettei hän maksa veroja Suomeen emme anna anteeksi. Suomalainen maksaa verot Suomeen, muun maalaiset ei. Siis onko hän edes suomalainen?

        PS. lippus voit työntää hauriisi

        Pakko sanoa, että olet sää tyhmä jätkä kun et edes trollia tunnista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10815
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8057
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5201
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3528
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3526
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      30
      3483
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2450
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1956
    Aihe