Tampereen Pyhäjärven yllä lauantaina iltapäivällä omituisen esineen. Suuri tuntematon esine leijaili korkealla taivaalla kymmenien, ehkä jopa satojen metrien korkeudessa. Se laskeutui välillä alemmaksi, mutta nousi sitten taas korkeuksiin.
Ufo Tampereen yllä
nysse tuli
13519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/151277.shtml
Toi taitaa olla joku ilmapallo
Kyllä kuvan perusteella se olisi se sama, oudosti kyllä liikkui ilmapalloksi. Sellaista en ole kyllä ennen nähnyt.
Joku kaasutäytteinen tai kuumailmapallo toi on, selkee mänmeid objektive :-P
http://www.solar-balloons.com/photos.html
lämminilmapallo
selvittämään tämän ufon alkuperä. Ilmeisesti siellä on muutama hyvä skeptinen tutkijakin käytettävissä.
Tänne laitettu aiemmin vastaava havainto, joka nähty viime vuoden kesäkuussa länsipuolella Hervantaa eli Suolijärven /Särkijärven paikkeilla:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5909702
Pitää vaan kerätä turhaa höpötystä, jotta koko aiheen saisi tuntumaan turhalta.
Tässä taannoin myös eräät ns. ufotukijat olivat vahvasti sitä mieltä että kun näytetään ja neuvotaan miten huijauksia tehdään kotikonstein , se olisi parasta ufoasialle. Asialle tehdään suuri karhunpalvelus kun noin menetellään, vanhoja juttuja voidaan näyttää esimerkkeinä. Mutta lisää uutta huijausta en hyväksy millään, edes hyvällä tahdollakaan.
tai Andromedalaiset tulee ja antaa pilailijoille turpaan.
"Tässä taannoin myös eräät ns. ufotukijat olivat vahvasti sitä mieltä että kun näytetään ja neuvotaan miten huijauksia tehdään kotikonstein , se olisi parasta ufoasialle"
Et sitten halua ajatella asiaa toisin päin...
Että tämäkin huijaus selvisi todella äkkiä, tuon ufohuijauksista kertovan artikkelin myötä.
Pikkumaista ajattelua, että ufohuijauksien selvittäminen käyttäen kattavaa artikkelia niistä, on perseestä.
pelkkä provosoija. Hänestä ei kannata välittää yhtään mitään. Hänellä on vain henkilökohtaisia kaunoja Varaktoria kohtaan ja on tuonut niitä ilmi ihan kaikilla tavoin ja tuo on yksi tapa jolla hän on hyökännyt henkilökohtaisesti Varaktoria vastaan.
On valitettavaa että avohoidon mielenterveyspotilaat saavat täällä mellastaa vapaasti häiriköimässä tavallisia ihmisiä ja normaalia hyvätapaista keskustelua.
en tiiä, mutta jotenki kaikki suomalaisten tekemät ns tieteelliset jutut ja muutki jutut isosta maailmasta on jotenki säälittävää :) tulee vain mieleen että yritetään kovasti matkii jenkkiä :)
Voi voi, jotkut lapsenmieliset tais lennättää isoa leijaa. Se nousee ja laskee tuulivirtausten mukaan.