vaasasta kuntosalia etsimässä

aattu

Hei!
Olen muuttamassa opiskelemaan Vaasaan ja nyt haluaisinkin tietää millaisia kuntosaleja löytyy Palosaarelta.

Onko esimerkiksi Brando Gym hyvä? ainakin on halpa! Käsitin että sinne mennään jonkun baarin läpi,onko totta?

Entä muut salit? Ehdotuksia otetaan vastaan ja kokemuksia kaivataan :)

8

2367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkuperäinenkirj

      Ja sit tuli mieleen että jos Brandogymin sivuilla sanotaan, että "Meillä on kokonainen sali varattu naisille! " Niin tarkoitetaanko sillä sitä ettei naisilla sit ole asiaa niihin muihin saleihin?!

    • jymi

      no baarin läpi tavallaan kun siinä brandossa on tiski ja siihen maksetaan kuntosalikin, samoin kuin lotto ja baariostokset. siitä sitä kuntosaliporukkaa kulkee jatkuvasti tiskin kautta saliin. ihan jouhevasti se menee, hieman sivusta se reitti kulkee sinne saliin.

    • body

      wasa gym house on hinta/laatu suhteeltaan paras sali.

    • Eero Vainio

      Halpa ja hyvä. Vuosilippu 120 €. Ei typeriä pulllistelijoita. Rautaa niinkuin Raatteen tiellä. Ei tarvi pukeutua. Selkeä ja mutkaton kuntosali. Lippuja saa uimahallilta.

      • mä tiedän

        kaikista halvin: hietalahden pururadan varrella pesiskentän takana on penkki ja levytanko. raitista ilmaa kaupan päälle. tosin se tanko on aika mutkalla.


      • tri.body
        mä tiedän kirjoitti:

        kaikista halvin: hietalahden pururadan varrella pesiskentän takana on penkki ja levytanko. raitista ilmaa kaupan päälle. tosin se tanko on aika mutkalla.

        "kaikista halvin: hietalahden pururadan varrella pesiskentän takana on penkki ja levytanko. raitista ilmaa kaupan päälle. tosin se tanko on aika mutkalla."

        Onhan se tosi jännä toi "pururadan sali".Ollut varmaan toiminnassa jo vuosikymmenet...Ite kävin siellä ekaa kertaa joskus 40 vuotta sitten!!!! Ja viimeksi kävin siellä viime kesänä (-09).


      • ji
        tri.body kirjoitti:

        "kaikista halvin: hietalahden pururadan varrella pesiskentän takana on penkki ja levytanko. raitista ilmaa kaupan päälle. tosin se tanko on aika mutkalla."

        Onhan se tosi jännä toi "pururadan sali".Ollut varmaan toiminnassa jo vuosikymmenet...Ite kävin siellä ekaa kertaa joskus 40 vuotta sitten!!!! Ja viimeksi kävin siellä viime kesänä (-09).

        Mutta Ladylineä kannattaa sitte välttää,ihan törkeen kallis!! Mutta eihän niillä ookkaa salia Palosaarella..


      • portsari..

        vaksina, todella epämiellyttävän ilmapiirin osaa loihtia, sopisi paremmin kapakan ovelle, mutta saisi siellä ikänsä ja fysiikkansa puolesta turpaan alta jarin.

        en suosittele, sitävastoin tennis center on rento ja väljä paikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      320
      2498
    2. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      271
      2300
    3. Veriteko Kajaanissa.

      Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.
      Kajaani
      24
      1661
    4. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      51
      1397
    5. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      87
      1311
    6. Anna vihje jonka vain te tiedätte

      Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e
      Ikävä
      98
      1310
    7. Millainen ihminen linda brandt-ahde on

      Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta
      Lappeenranta
      46
      1297
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      165
      1264
    9. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      102
      1256
    10. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      82
      1241
    Aihe