Elikkä mitäs olette mieltä Varkauden alueen Rakennus firmoista? Onko mielestänne muka todellista ammattiosaamista vai sutta/paskaa??? Rupesi kovasttikin ihmetyttämään kun selailin netistä noita uudehkoja rak,firmoja. Niin eihän niillä ole edes nettisivuja??? OUTOA
Rakennusfirmat/Nyrkkipajat
3
742
Vastaukset
- pitäisi
Nettisivut olla?? Laatu ja osaaminen on aivan jotain muuta, kun näyttävät nettisivustot.
Laatua tehnyt EK-rakennus tekee nykyisin Helsingissä. Jos vähän silmäilette niin ei täältä 90 luvun jälkeen ole noussut kuin noita talopaketteja jotka on tehty halvalla yhteen kerrokseen ja sisustettu halvimmilla mahdollisilla materiaaleilla. Ne mitkä on laadukkaampia on tehty "lutakoihin" Häyrilä, Kalastajakatu sekä viimeisimpänä Taipale joka on alkamassa. Kun katsoo noita hökkelitaloja muualtamuuttaneen silmin niin tulee mieleen ettei täällä ole rakennusvalvontaa. Rellun peltihallit jne. Onneksi meillä on kaksi valopilkkua. Kauppakatu ja massualue. Hometalot tulee vielä kalliiksi terveyden huollolle.
- nuo nettisivut
Jos firmassa on töitä kiireeksi asti niin mihin niitä nettisivuja enää tarvitaan? Mitä joku rakennusfirma tekee nettisivuilla?
Eihän edes kaikilla korkean teknologian firmoillakaan ole hienoja nettisivuja, saattaa olla vain yksi tai pari sivua jossa on kerrottu firmasta hyvin pintapuolisesti sekä yhteystiedot. Silloin kun on kiire ei ole aikaa toissijaisille jutuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714595Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613265SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219