Piiskaus => bisse

näinkin

Olen mies ja spanko eli piiskauksesta (en kovasta S&M:sta) pitävä. On tullut mietityksi sitä, että onko tavallista, että kynnys miestenväliseen seksiin madaltuu tai katoaa sitä myötä, että haluaa piiskaa. On yleinen tilanne, että piiskattavia miehiä on enemmän kuin piiskaavia naisia. Sitä kautta itse päädyin miestenväliseen myös seksissä (tai muussa seksissä, jos niin ajattelee). Muilla samoja kokemuksia?

10

1457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piiska-bi

      Olen viestin aloittajan lailla miespuolinen spanko. Minun kohdallani tämä fetissi (joka on siis vain yksi osa seksuallisuuttani, seksi sujuu ilmankin) ei muuttanut suuntautumistani vaan asiassa kävi lähinnä päin vastoin.

      Olin jo bisse ennenkuin tutustuin ja innostuin spankoilusta. En ole vaan kohdannut naista, joka piiskaleikeistä tykkäisi, pitkäaikaisemmilta naiskumppaneiltani on tullut kaikilta jyrkkä "ei" kaikenlaiselle piiskaleikeille. Yllättäen taas miesten kanssa (siinä välissä) on paljastunut molemminpuolinen kiinnostus asiaan.

      Tilanne on käytännössä kääntynyt niin päin, että kun piiskaseuraa haen, haen käytännössä vain miehiä. Useimpien kanssa ei edes harrasteta mitään oikeaa seksiä, monet piiskakavereistani ovatkin ilmeisesti olleet piiskauksesta kiinnostuneita heteroita. Kyseessä on siis monesti eräänlainen piiskakaverisuhde kahden "heterokaverin" välillä. En poissulje hyvää seksiä sopivan miehenkään kanssa, enkä piiskaleikkejä naisen kanssa mutta melkeinpä se näin menee nykyisin: Miesten kanssa spankoillaan, naisen kanssa taas touhutaan kaikenlaista muuta mukavaa;) Kun fantasioin piiskaleikeistä, kuvittelen harrastavani sitä ensisijaisesti miesten kanssa.

    • Kuritettu

      Miten voi olla näin lyhyt ketju näin mielenkiintoisesta aiheesta. Joten pistänpä tähän omiani.

      Muuttuuko miehen halut iän mukana? Jos lukee piiskaseuraa hakevien miesten ilmoituksia, niin lähes kaikki, jotka haluavat piiskaa ovat nuoria jätkiä. Piiskaajiksi ilmottautuu selvästi vanhemmat miehet. Onko miehen biologiassa jokin muuttunut, vai johtuukä tämä yhteiskunnan muutoksesta. Onko niin, että enää ei synny riskiä urosia, jotka haluaisivat antaa selkäsaunan itseään heikommalle kaverille. Ihan kuin ennen olisi ollut enemmän miehiä, jotka halusivat ottaa homman haltuu ja pojan polvelleen poikittain.

      • Kurittamaton

        Olen myös vain piiskauksesta eli selkäsaunasta kiinnostunut nelikymppinen sinkku hetero. Laitoin joskus aiemmin miestenlehtiin ilmoituksia, joissa etsin itseäni vanhempaa äitihahmoa antamaan minulle risua, mutta YKSIKÄÄN nainen ei minulle koskaan vastannut. Sitäkin enemmän sain vastauksia miehiltä, nimenomaan vanhemmilta miehiltä, vaikka ilmoitukset oli suunnattu naisille. Kanttini ei ainakaan silloin kestänyt kokeilla asiaa miehen kanssa, eikä taitaisi kestää vieläkään. Mistä sitten löytäisi naisen tällaista asiaa varten, vai pitäisikö investoida maksullisiin palveluihin? Onko kellään kokemusta maksullisten dominoiden palveluista? Jos on, kertokaapa kokemuksistanne.


    • Rohkea rokan syö

      Olisit vain kokeillut, selkäsauna vai selkäsauna, ei kai sillä ole väliä. Miehen antamana se olisi todennäköisesti uskottavampi.

    • Kurissa löytyy

      Tuntuu luontevalta, ainakin minusta, että naisten kanssa seksiä ja miesten kanssa piiskaa. Tehokkain esileikki on sellainen, kun uskottavan näköinen jätkä ilmoittaa piiskaavansa minut, meikeläinen on silloin valmis puolessa sekunnissa.

      Määritelisin itseni heteroksi, mutta nuo piiskahommat, onko ne edes seksiä, vaikka stondis on kova? Homma on katu-uskottavaa ja vaikka mitä, kun ravakka mies ottaa yliotteen ja saan saparolleni kuin keskenkasvuinen pojankoltiainen.

    • Anonyymi

      Piiskan saaminen toiseltamieheltä olisi OK, itse asiassa se kiihottaa kovasti. Muu seksi ei niinkään miesporukalla houkuttele. Syy saattaa olla siinä, että minulla ei ole kokemusta sellaisesta seksista. Piiskaa olen saanut aikuiselta mieheltä pari kertaa. Se on tapahtumahetkellä pelottavaa ja hävettävää, niin sen pitää varmasti ollakin, jos sitä rangaistuksena käytetään.

      Jälkeenpäin tapahtuma pyörii mielessä ahkerasti. Parin päivän päästä jo runkkaan tapahtumaa muistellen ja sitä jatkuu kuukausikaupalla, ennen kuin keksin jostakin uuden piiskaajan. Vaikka on ilmeistä, että olisin saanut uudet piiskat, jos olisin mennyt sellaista pyytämään, niin sellaista en ole kehdannut tehdä.

    • Anonyymi

      Tutustuin S&M seksiin piiskaleikkien kautta parin dominan kanssa. Sitten mukaan tuli naisten vaatteisiin pukeutuminen piiskaamisen yms. lisäksi. Se oli se piste kun joku lukko mielessäni aukesi ja myönsin itselleni olevani bi. S&M sai ajan myötä mut sallivammaksi itseäni kohtaan. Mulla kiinnostus miehiin on vain lisääntynyt ja kiinnostaisi kovasti kokeilla niin bottomina kuin toppinakin. Olen miettinyt jos dommen sijaan kokeilisin masterin kanssa .Tai ihan vain olisi tavallinen seksisuhde miehen kanssa. Olisiko seuraava vaihe bi-seksuaalisuudesta homous. Pidän sitä kuitenkin epätodennäköisenä kun on kuitenkin ollt romanttisia suhteita naisiin.

    • Anonyymi

      Olisihan tuo jännää kokeille jonkun riskin miehen kanssa, että onnistuuko tuo piiskaamaan tällaisen hintelän miehen. Päiväunissa olen monesti piiskaa saanut paljaalle pyllylle.

      • Anonyymi

        Jos joku aikuinen mies on oikeasti saanut piiskaa toiselta mieheltä niin kerro tapauksesta meillekin. Olen 60 vuotta odottanut, että joku väkivahva mies piiskaisi minut väkisin ja oikeasti. Mikään muu ei minua kiihota niin paljoa kuin ajatus sata kiloisesta jässikästä vahvemman oikeudella piiskaamassa minua.


    • Anonyymi

      Olin ihan murkkupoika, kun haaveilin saavani piiskaa aikuiselta mieheltä. Mutta ei piiskaajaa kuulunut ei näkynyt ja minä pelkäsin kasvavani liian suureksi , niin ettei kukaan saa minua piiskatuksi.
      Kirjoitusten jälkeen jäi muutama viikko ennen armeijaan lähtöä ja me vietimme" Villejä viikkoja". Omalta osaltani juhlat päättyivät siihen, että luokkakaverini piiskasi minut. Ei minusta ollut minkään tekijäksi, kun Juhana käsitteli pakarani notkealla vitsalla. Nyt en enää epäile, etteikö minullekin piiskaaja löytyisi vaikka kasvaisin isoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      402
      4858
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      156
      2771
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      91
      2369
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      36
      1548
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      46
      1513
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      46
      1500
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      85
      1334
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      155
      1078
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      10
      1065
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      14
      1012
    Aihe