Piiskaus => bisse

näinkin

Olen mies ja spanko eli piiskauksesta (en kovasta S&M:sta) pitävä. On tullut mietityksi sitä, että onko tavallista, että kynnys miestenväliseen seksiin madaltuu tai katoaa sitä myötä, että haluaa piiskaa. On yleinen tilanne, että piiskattavia miehiä on enemmän kuin piiskaavia naisia. Sitä kautta itse päädyin miestenväliseen myös seksissä (tai muussa seksissä, jos niin ajattelee). Muilla samoja kokemuksia?

10

1514

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piiska-bi

      Olen viestin aloittajan lailla miespuolinen spanko. Minun kohdallani tämä fetissi (joka on siis vain yksi osa seksuallisuuttani, seksi sujuu ilmankin) ei muuttanut suuntautumistani vaan asiassa kävi lähinnä päin vastoin.

      Olin jo bisse ennenkuin tutustuin ja innostuin spankoilusta. En ole vaan kohdannut naista, joka piiskaleikeistä tykkäisi, pitkäaikaisemmilta naiskumppaneiltani on tullut kaikilta jyrkkä "ei" kaikenlaiselle piiskaleikeille. Yllättäen taas miesten kanssa (siinä välissä) on paljastunut molemminpuolinen kiinnostus asiaan.

      Tilanne on käytännössä kääntynyt niin päin, että kun piiskaseuraa haen, haen käytännössä vain miehiä. Useimpien kanssa ei edes harrasteta mitään oikeaa seksiä, monet piiskakavereistani ovatkin ilmeisesti olleet piiskauksesta kiinnostuneita heteroita. Kyseessä on siis monesti eräänlainen piiskakaverisuhde kahden "heterokaverin" välillä. En poissulje hyvää seksiä sopivan miehenkään kanssa, enkä piiskaleikkejä naisen kanssa mutta melkeinpä se näin menee nykyisin: Miesten kanssa spankoillaan, naisen kanssa taas touhutaan kaikenlaista muuta mukavaa;) Kun fantasioin piiskaleikeistä, kuvittelen harrastavani sitä ensisijaisesti miesten kanssa.

    • Kuritettu

      Miten voi olla näin lyhyt ketju näin mielenkiintoisesta aiheesta. Joten pistänpä tähän omiani.

      Muuttuuko miehen halut iän mukana? Jos lukee piiskaseuraa hakevien miesten ilmoituksia, niin lähes kaikki, jotka haluavat piiskaa ovat nuoria jätkiä. Piiskaajiksi ilmottautuu selvästi vanhemmat miehet. Onko miehen biologiassa jokin muuttunut, vai johtuukä tämä yhteiskunnan muutoksesta. Onko niin, että enää ei synny riskiä urosia, jotka haluaisivat antaa selkäsaunan itseään heikommalle kaverille. Ihan kuin ennen olisi ollut enemmän miehiä, jotka halusivat ottaa homman haltuu ja pojan polvelleen poikittain.

      • Kurittamaton

        Olen myös vain piiskauksesta eli selkäsaunasta kiinnostunut nelikymppinen sinkku hetero. Laitoin joskus aiemmin miestenlehtiin ilmoituksia, joissa etsin itseäni vanhempaa äitihahmoa antamaan minulle risua, mutta YKSIKÄÄN nainen ei minulle koskaan vastannut. Sitäkin enemmän sain vastauksia miehiltä, nimenomaan vanhemmilta miehiltä, vaikka ilmoitukset oli suunnattu naisille. Kanttini ei ainakaan silloin kestänyt kokeilla asiaa miehen kanssa, eikä taitaisi kestää vieläkään. Mistä sitten löytäisi naisen tällaista asiaa varten, vai pitäisikö investoida maksullisiin palveluihin? Onko kellään kokemusta maksullisten dominoiden palveluista? Jos on, kertokaapa kokemuksistanne.


    • Rohkea rokan syö

      Olisit vain kokeillut, selkäsauna vai selkäsauna, ei kai sillä ole väliä. Miehen antamana se olisi todennäköisesti uskottavampi.

    • Kurissa löytyy

      Tuntuu luontevalta, ainakin minusta, että naisten kanssa seksiä ja miesten kanssa piiskaa. Tehokkain esileikki on sellainen, kun uskottavan näköinen jätkä ilmoittaa piiskaavansa minut, meikeläinen on silloin valmis puolessa sekunnissa.

      Määritelisin itseni heteroksi, mutta nuo piiskahommat, onko ne edes seksiä, vaikka stondis on kova? Homma on katu-uskottavaa ja vaikka mitä, kun ravakka mies ottaa yliotteen ja saan saparolleni kuin keskenkasvuinen pojankoltiainen.

    • Anonyymi

      Piiskan saaminen toiseltamieheltä olisi OK, itse asiassa se kiihottaa kovasti. Muu seksi ei niinkään miesporukalla houkuttele. Syy saattaa olla siinä, että minulla ei ole kokemusta sellaisesta seksista. Piiskaa olen saanut aikuiselta mieheltä pari kertaa. Se on tapahtumahetkellä pelottavaa ja hävettävää, niin sen pitää varmasti ollakin, jos sitä rangaistuksena käytetään.

      Jälkeenpäin tapahtuma pyörii mielessä ahkerasti. Parin päivän päästä jo runkkaan tapahtumaa muistellen ja sitä jatkuu kuukausikaupalla, ennen kuin keksin jostakin uuden piiskaajan. Vaikka on ilmeistä, että olisin saanut uudet piiskat, jos olisin mennyt sellaista pyytämään, niin sellaista en ole kehdannut tehdä.

    • Anonyymi

      Tutustuin S&M seksiin piiskaleikkien kautta parin dominan kanssa. Sitten mukaan tuli naisten vaatteisiin pukeutuminen piiskaamisen yms. lisäksi. Se oli se piste kun joku lukko mielessäni aukesi ja myönsin itselleni olevani bi. S&M sai ajan myötä mut sallivammaksi itseäni kohtaan. Mulla kiinnostus miehiin on vain lisääntynyt ja kiinnostaisi kovasti kokeilla niin bottomina kuin toppinakin. Olen miettinyt jos dommen sijaan kokeilisin masterin kanssa .Tai ihan vain olisi tavallinen seksisuhde miehen kanssa. Olisiko seuraava vaihe bi-seksuaalisuudesta homous. Pidän sitä kuitenkin epätodennäköisenä kun on kuitenkin ollt romanttisia suhteita naisiin.

    • Anonyymi

      Olisihan tuo jännää kokeille jonkun riskin miehen kanssa, että onnistuuko tuo piiskaamaan tällaisen hintelän miehen. Päiväunissa olen monesti piiskaa saanut paljaalle pyllylle.

      • Anonyymi

        Jos joku aikuinen mies on oikeasti saanut piiskaa toiselta mieheltä niin kerro tapauksesta meillekin. Olen 60 vuotta odottanut, että joku väkivahva mies piiskaisi minut väkisin ja oikeasti. Mikään muu ei minua kiihota niin paljoa kuin ajatus sata kiloisesta jässikästä vahvemman oikeudella piiskaamassa minua.


    • Anonyymi

      Olin ihan murkkupoika, kun haaveilin saavani piiskaa aikuiselta mieheltä. Mutta ei piiskaajaa kuulunut ei näkynyt ja minä pelkäsin kasvavani liian suureksi , niin ettei kukaan saa minua piiskatuksi.
      Kirjoitusten jälkeen jäi muutama viikko ennen armeijaan lähtöä ja me vietimme" Villejä viikkoja". Omalta osaltani juhlat päättyivät siihen, että luokkakaverini piiskasi minut. Ei minusta ollut minkään tekijäksi, kun Juhana käsitteli pakarani notkealla vitsalla. Nyt en enää epäile, etteikö minullekin piiskaaja löytyisi vaikka kasvaisin isoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      166
      1815
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1340
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      221
      975
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      897
    5. 55
      806
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      757
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      755
    8. 89
      721
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      667
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      623
    Aihe