Miten on Puttaalaisten kesä mennyt? Ootteko tehneet lomamatkoja ja jos niin missä on tullu käytyä?
Vielähän on vajaa kuukausi kesää jäljellä;) Mun kesä päättyy nääs siihen, kun linnut muuttavat etelään:( Vanha sanontahan kuuluu, että Laurina laumaan ja Perttulina peräti pois.
Vielähän on vajaa kuukausi kesää jäljellä;) Mun kesä päättyy nääs siihen, kun linnut muuttavat etelään:( Vanha sanontahan kuuluu, että Laurina laumaan ja Perttulina peräti pois.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eurooppaakin kierretty kuukausikaupalla ja kohta lähden uudelleen.
Oispa asiat noin hyvällä mallilla! Oon kyllä vähän katteellinen ;) Kyllä olen silti tyytyväinen kesääni. Kotimaassa lomailin ja nyt on sitte palattu jo sorvin ääreen.
Aurinkoisia veneilyilmoja Sulle!
-sarahfiina-
Aurinkoinen Sarahfiina, moi pitkästä aikaa:) "Tanssita Sarahfiinaa kevein askelin, liehuta lippuliinaa...lallaaa..."
Tuostapa tulikin mieleen, että lavatansseissa pitäs ehtiä käyä vielä tälle kesää ;) Kaikkiahan sitä mielessä pyörii, mutta kun tämä kesä on niin lyhyt, ettei joka paikkaan millään kerkiä mihin mieli tekis ;)
Sulle mukavia elokuun päiviä ja pimeneviä iltoja!
Sarafiina on kuin lämmin elokuun henkäys, hymyjen valo, ilon tuoja. Käyppä leihuttamassa punaista mekkoasi, jossa kieloja on...Muuten missäs ruukat pyörähdellä?
Ei oo kyllä punasta mekkoa jossa ois kieloja, mutta käyhän se muukin kuosi vai?
Hietsuhan se lähinnä. Jormualla ja Naapurivaaralla sillon, kun oon siellä päin liikkeellä. Tulevana viikonloppuna lähen pyörähteleen Lappiin ;)
Tuleeko Sulla käytyä tanssimassa ja jos niin missä?
http://www.kuvaboksi.fi/julkinen/2cxb3 sarahfiina-kesan--09-kuvasatoa.html
Harjottelin lomalla valokuuvaamista ja tässäpä teille linkki, niin pääsette kattoon muutamia kuviani, jos ketä kiinnostaa ;)
-sarahfiina-