Rattijuoppoja Savonlinnan seudulla

Hirvittävä määrä rattijuoppoja on jäänyt kiinni vähälle aikaa Savonlinnan seudulla. Mistä tämä oikein kertoo? Poliisin erittäin hyvästä valvonnasta vaiko ihmisten piittaamattomuudesta itseään ja etenkin muita kohtaan. Ihmetellä täytyy.
3340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pientä verratuna meihin. Rallien "ansiosta" tänne kerääntyi ympäri maata ja myös ulkomailta porukkaa, jotka vähät välittivät mistään liikennesäännöistä ja jotka taantuivat luolamiesten tasolle.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1715632


http://www.ksml.fi/teemat/ralli/poliisi-kirjoitti-yli-100-sakkoa-ylinopeudesta/470617

http://www.ksml.fi/teemat/ralli/yhdeksän-rattijuoppoa-20-ylinopeutta-ajanutta/470343

http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/poliisi-puhallutti-700-kolme-autoilijaa-humalassa/470540


Kyllä se piittaamattomuudesta kertoo, ei vaan yhtään välitetä toisten hengestä (omastansa ei ole väliä). Todellisuudessahan noita juoppoja ja sekaisin ajavia on vielä paljon paljon enemmän, kiinni jää vain murto-osa. Valitettavasti.
Minun puolesta kaikki rattijuopot saisi tappaa heti paikan päällä.

Äänestä

yhä enevissämäärin. Naiset pahimpia juoppoja ovat , piilossa juovat haukkuvat vain ukkojaan kuinka he juovat. Pilaavat miestensä elämän natkuttamalla ja huutamalla.

Äänestä

voimissaan täällä Savonlinnan seudulla. Ei valvontaa ole varmaankaan enempää kuin muuallakaan mutta kun nämä paikalliset paskahousut ei välitä mistään. Elämässä joka alueella on asiat reppanoilla päin persettä. Kaljanjuonti varmaan helpottaa siihen saakka kun rupeaa jossain humalan vaiheessa taas vituttamaan oma saamattomuus ja sitten lähdetäänkin taas autoilemaan. Kaupungin vuokrataloissa asuu onneksi eläinrakkaita ihmisiä. Harmi vaan kun melkein kaikilla näkyy olevan lemmikkinä mäyräkoira. Tehostettua liikennevalvontaa peliin vaan niin saataisiin edes pahimmat rattijuopot ja kaaharit kuriin. Vaan eihän noihin tapajuoppoihin taida mikään tehota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BeeHof kirjoitti:

Hirvittävä määrä rattijuoppoja on jäänyt kiinni vähälle aikaa Savonlinnan seudulla. Mistä tämä oikein kertoo? Poliisin erittäin hyvästä valvonnasta vaiko ihmisten piittaamattomuudesta itseään ja etenkin muita kohtaan. Ihmetellä täytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu