Vinkki: Suojaa vaatteesi

ravintolassa ettei läiky

punaviini vaatteillesi

Itse teen näin: Kun menen ravinteliin laitan syliini ison terveys siteen tai tenan teipillä pysyy hyvin sylissä, on sen verran paksu ettei haittaa jos viini läikkyy jos läikkyy se imeytyy siteeseen/tenaan niin vaatteet pysyvät puhtaina.

6

480

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konsti mutta

      ei kovin tyylikäs. Parempi ottaa oma tuttipullo tai nokkamuki mukaan, ei läiky niin helposti.

    • ...................

      Ja kohta hienopierut itkee ja kertoo miten juntti olet, koska et tajua miten elämää suurempi asia servetti ja sen paikka on. Oletan siis, että tämä keskustelunaloitus on inspiraationsa saanut juurikin tuosta servetin paikka ravintolassa -ketjusta.

      Ideaa voi myös jalostaa jonkun verran, sylin lisäksi tenoja voi teipata kalsareihin takapuolelle, jos vaikka hyvinsyöneenä iskee kakkoshätä, koska jos tena imee kusen, niin miksipä ei myös paskaa. Koska nämä samat hienopierut eivät myöskään hyväksy sitä, että julkisissa vessoissa käydään kakkaamassa, pissaaminenkin on siinä ja siinä hyväksyttävän rajoissa, jos vuoraa pöntön paperilla ja vaikka vesihanan kohinasta luo taustaäänen, ettei lorina satu häiritsemään muita mahdollisia vessassakävijöitä.

      Itse asiassa tenallehan voisi keksiä loputtomasti käyttötarkoituksia ravintolakäyntejä helpottamaan. ;D

    • Keiton ystävä

      Minä tuon mukanani ravintolaan aina sellaisen taskukokoisen kertakäyttösadetakin jonka laitan päälleni.

      On tullut nuoruudessani elettyä papan varoilla vähän turhan lennokkaasti ja on erinäisi aineita otettu sen verran, että kädet nykyään tärisevät ja aina välillä voimakkaita pakkoliikkeitä käsillä.

      Kun tykkään kovasti keitoista niin joskus pakkoliikkeen tullessa gazpacho keitto saattaa lentää melko koreassa kaaressa parinkin pöydän päähän, sadetakille on käyttöä.

      • nyt riittää

        On se nyt vaan per... ettei yksikään palsta säily tolta järjettömältä sähläämiseltä. Pelatkaa pelejä, tehkää ihan mitä vaan, mutta jättäkää nämä keskustelut niille jotka niistä jotain ymmärtävät. Ja jos provoilee tai pelleilee, siinäkin voisi olla tyyliä. Sadetakit ja tenat, oh yeah.

        Tämä viesti johon varsinaisesti vastasin heijasti hillitöntä kateutta niitä kohtaan, jotka on saaneet jonkinlaisen kasvatuksen (papan varoilla???)


      • keiton ystävä
        nyt riittää kirjoitti:

        On se nyt vaan per... ettei yksikään palsta säily tolta järjettömältä sähläämiseltä. Pelatkaa pelejä, tehkää ihan mitä vaan, mutta jättäkää nämä keskustelut niille jotka niistä jotain ymmärtävät. Ja jos provoilee tai pelleilee, siinäkin voisi olla tyyliä. Sadetakit ja tenat, oh yeah.

        Tämä viesti johon varsinaisesti vastasin heijasti hillitöntä kateutta niitä kohtaan, jotka on saaneet jonkinlaisen kasvatuksen (papan varoilla???)

        Piti keksiä jokin yhdistävä tekijä pakkoliikkeille, käsien tutinalle ja sille että miksi ruokailee ravintolassa, joten mieleeni juolahti tälläinen jetset elämää viettänyt.

        Ei kateus juolahtanut mieleenikään, rahaa on jos ei paljon, niin kuitenkin riittävästi.


      • pukupukupuku

        Mulla on kokovartalokumipuku. Suojaa paremmin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      112
      6945
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      391
      6621
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3337
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      128
      2889
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2484
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      38
      2039
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe