HEI!
haluan löölyvät reiteni tiukoiksi, laihemmiksi.
Miten se käy helpoiten ?
haluan löölyvät reiteni tiukoiksi, laihemmiksi.
Miten se käy helpoiten ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
harjottamalla reisilihaksia ;)
mi6ten ja kuinka paljon treenia jotta nopeiten kiinteytyisivät ? :)
...löytyy motivaatiota tarpeeks... Ainaki karkit, sipsit ja limsat vähemmälle tai kokonaan pois, sit rupeet lenkkeileen, pyöräilyki on tosi hyvä. Muutamassa viikossa pitäs jo näkyä tuloksia jos viittit yrittää, jaksamisesta ei varmasti oo kyse, kuka vaan jaksaa pyöräillä/kävellä/hölkätä muutaman kilsan päivässä. Eikä esim pyöräily rasita liikaa niin helposti, paitsi jos lähtee kylmiltään vetämään kymmentä kilometriä joka päivä. Sit saat lisäks hyvän liikuntaharrastuksen jos innostut.
Se on kuule niin että tämän päivän nuorisolta ei einää motivaatiota löydy. Kyseisellä reisien kiinteyttäjällä on todennäköisesti nytkin karkkipussi pöydällä.
sinua perustelemaan tuon jokseenkin loukkaavan yleistyksen, joka ei ihan toimi eduksesi. Ethän toki pidä meitä jännityksessä halkeamiseen asti ja pilaa näin päiviämme ja sen myötä elämäämme vaan kerro toki mistä moinen katkera kommentti asiasta, josta tuskin tiedät paskaakaan, mieleesi hiipi?
Asia nyt vain on sillä tavalla että nykyinen viihde-elektroniikka tuhoaa kasvavan lapsen hiussolut, joka johtaa jonkinasteiseen korruptioon tai indukaatioon. Eli toisinsanoen nykyinen viihde-elektroniikka tuhoaa kasvavan lapsen hiussolut, mikä johtaa jonkinasteiseen korruptioon tai indukaatioon.
Juu kaikki herkut on finito. Liskäsi teen silleen ,että yksi lämmin (terveellinen) ruoka per päivä ja sit vaan omenoita ja banaaneja/pähkinöitä jos tulee nälkä.
Kuinka pitkän lenkin pitäis lenkkeillä/pyöräillä per kerta ja kuinka monta kertaa viikos et alkas nopeesti tulokset näkyy ja ehthii vähän palautuakkin ?
HAHA kuulostaa typerältä mutta kuulostakoot...
Vinkkiä kuitenki joku fiksu pistää!
LOpuksi; kumpi tehokkaampaa, pyöräily vai lenkkeily?
Juoksu on tehokkaampaa, toki pyöräillä voi niinkuin lisäksi muutamia pieniä lenkkejä. Juosta kannattaisi, jos aivan aloittelija olet, noin 3-4 kertaa viikossa 2-4 km lenkkejä. Ihan hissukseen ainakin ensimmäiset lenkit, aivan hitaasti kävelyvauhtia mutta kuitenkin hölkäten. Jos aloittaa liian lujaa, tulee vaan ylirasitusta eikä kunto kohene. Mitään kovin näkyviä tuloksia ei kyllä tule nopeasti, mutta jo noin kolmen viikon päästä jos jaksat yrittää. Toki googlettaa kannattaa aina (vaikka ihan vain hakusanalla juoksu), voi löytyä hyvää tietoa.
rullaluistelu?:DD
Mieti ny jotain ittekki.
kumpi on tehokkaampaa... se riippuu kumpaa jaksat pidempää harrastaa.. kokemuksesta tiedän että juoksuun ainakin voi todella nopeaa kyllästyä mutta kumma kyllä todella moni kuitenkin siinäkin onnistunut..? itselle ainakin käy paremmin toi pyöräily (vielä paremmin rullaluistelu) vaikka juoksu kyllä treenaisi samalla yläkroppaa.
ja voithan sä tehdä molempia eri päivinä, monipuolinen liikunta onkin parempi kuin että harrastaisi yhtä vaan vaikka sekin tyhjää parempi... mutta muista tehdä myös lihaskuntoa ettei jalat katoa ihan kokonaan ja lihas polttaa enemmän rasvaa kuin läski
juokse/pyöräile/jotain muuta? niin kauan kuin jaksat mutta älä vedä överiks muuten siihen kyllästyy nopeemmin.. kuten edellinenkin jo sanoi, aloita rauhallisesti, heti ei tarvii jaksaa vetää pitkiä matkoja
Vain 1 lämmin ateria?! Muista että parhaat tulokset saat kun syöt oikein eli sen 5 kertaa päivässä!