cordoban kesto

mitenkäs teillä on cordobat kestäneet itellä 98 vario 165tkm ja koneesta rupee pieni sirinä kuulumaan..
41604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

itsellä vm:2000 SDI ajettu 155 TKM syö vähän öljyä mutta muuten ihan soipa peli

Äänestä
  • Tämä voisi poistaa öljynkulutuksen:

    -Seatin moottorista puuttuu venttiilikopan alta ns. roiskelevy joka on VW koneessa vakiona. Käyppä sisäämässä kyseinen levy niin kulutus varmaankin loppuu (öljy hukkuu huohottimen kautta) Itselläni VW polo SDI ajetty 200tkm ilman ongelmia

    Äänestä

Moottorihan on VAG:in 1.9 litran kone. Ajelin vm. -99 TDI.llä 207.000 km, ainoat ongelmat olivat takapyörien laakeri 30000 km:n kohdalla. Ne vaihdettiin takuuna ja sen jälkeen vain ajettiin ja tietysti huollettiin. 190.000 km kohdalla Matti Karhunen/Petrotest analysoi öljynsuodattimen, eikä löytänyt mitään kielteistä. Muista vain moottorin kuormituksen jälkeen hetkinen jäähdytyskäyttöä ennen sen sammuttamista.

Äänestä

Itselläni Cordoba Vario -98 Tdi ja ajettu jo 340000km ja ei sitten mitään vikaa jos ei lasketa sitä että syö jo öljyä 15000 matkalla puoli litraa. Mutta sallittakoon tämä kuitenkin kun matkaa on jo takana;).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joni kirjoitti:

mitenkäs teillä on cordobat kestäneet itellä 98 vario 165tkm ja koneesta rupee pieni sirinä kuulumaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu