nuoria yksityisiä perhepäivähoitajia lahdesta?

onko kenelläkään tietoa nuorista perhepäivähoitajista lahdesta?mieluiten möysä,paavola,kiverö alueelta,muutkin huomioisin. haluaisin lapseni nimenomaan nuorelle perhepäivähoitajalla mutta onko heitä?
5230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mitä väliä sillä sillä hoitajan iällä on??
kai vaadit että pitää olla laiha että ei saa olla pullero yms.
tai väärän näköinen tai väärä uskonto yms.

Äänestä
  • ei ole mikään välttämättömyys!mutta jos löytyisi haluaisin lapseni sellaiselle hoitoon, mikäli on myös hyvä hoitaja! Minusta on hienoja jos joku nuorikin viittii ryhtyä perhepäivähoitajaksi tänäpäivänä kun tuntuu että kaikki perhepäivähoitajat ovat suht vanhoja...tottakai on muita asioita jotka ensisijaisesti ovat tärkeämpi mutta jos hyvä löytyy niin se olisi kiva:)

    Äänestä

  • nuori äiti kirjoitti:

    ei ole mikään välttämättömyys!mutta jos löytyisi haluaisin lapseni sellaiselle hoitoon, mikäli on myös hyvä hoitaja! Minusta on hienoja jos joku nuorikin viittii ryhtyä perhepäivähoitajaksi tänäpäivänä kun tuntuu että kaikki perhepäivähoitajat ovat suht vanhoja...tottakai on muita asioita jotka ensisijaisesti ovat tärkeämpi mutta jos hyvä löytyy niin se olisi kiva:)

    mukava ja nuori..joo o.
    mukavan helpommin löytää kuin nuoren.
    harvaa nuorta kiinnostaa tää työ, päivät kun pitkiä ja palkka kehno, arvostus vielä kehnompi.
    onnea etsintään!!

    Äänestä

  • teille hoitaja kirjoitti:

    mukava ja nuori..joo o.
    mukavan helpommin löytää kuin nuoren.
    harvaa nuorta kiinnostaa tää työ, päivät kun pitkiä ja palkka kehno, arvostus vielä kehnompi.
    onnea etsintään!!

    voipi olla jo ryhmä täys(niinkuin monella vanhemmallakin, minullakin), kun meitä pph:ta ei ole hirmuisia määriä just noitten ed. luettelemien asioiden takia.

    Äänestä

kotiin. Kuukausi teillä, kuukausi naapurilla, kuukausi kaverilla...hoitaja siis kiertää lasten kanssa...tai sitten viikko joka perheessä. (kolmiperhehoitaja>"Kolmiperhepäivähoidossa ryhmään kuuluu kahden-neljän perheen lapset, joita kolmiperhepäivähoitaja hoitaa kunkin kodissa vuorotellen sopimuksen mukaan.")
Saatte yksityisen hoidon tuen ja sitten loput maksatte itse.

http://www.kela.fi/in/internet/suomi.nsf/NET/170701124416EH

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuori äiti kirjoitti:

onko kenelläkään tietoa nuorista perhepäivähoitajista lahdesta?mieluiten möysä,paavola,kiverö alueelta,muutkin huomioisin. haluaisin lapseni nimenomaan nuorelle perhepäivähoitajalla mutta onko heitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu