Minun pöytäkoneeseen vaihdettiin emolevy. Kokeilin alkuperäisiä palautus Cd levyjä, ei toimi. Eli kysymys kuuluu voinko tehdä nyt uudet ja jos niin miten? Käyttöjärjestelmä XP.
Vaihdettiin emolevy
Marjut*
9122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...tapaus oli täällä aiemmin. Onko kyseessä minkä valmistajan kone, HP, ACER jne.?
Jos vaihdettu emolevy oli eri mallia kuin originaali ei tuo palautus taida onnistua tai ainakaan helposti.
Hp:n kone tuo on. Aloin miettimään vaihdettiinko koko levyä. Näkeekös sitä mistään onko alkuperäinen?
...mitään tuntomerkkiä josta voisit päätellä, ellet sitten ole katsonut sisälle aiemmin. Eikö huollon raportissa sitten sanota mitä koneelle tehtiin?
Kuitenkin noiden ns. pakettikoneiden, joka sinullakin on, Windowsit ovat sidottuja emolevyyn eli jos siellä nyt on eri mallinen emolevy niin palautuslevysi eivät sen vuoksi käy.
ei. No enhän minä sisälle katsellut. Emolevyn vaihto vaan raportissa. No, ei kai tuo maailmaa kaada vaikka niitä ei olekaan.
sillä xp:n recovery levyllä kone eli laitat cd aseman ensimmäseksi käynnistyväksi,painat sitten jotain nappia kun lukee näytöllä teksti,seuraat sitten asennusohjeita.
se ongelma onkin kun ne entiset levyt ei tee mitään. Eitule asennusohjeita. Voinko luoda uudet?
Jospa hommaisit sinne käyttöjärjestelmän asennukseen kykenevän henkilön paikan päälle?
asennettu mutta haluaisin ne palautus cd:t tehdä.
http://www.youtube.com/watch?v=Yr_Rzj1Hxb8