Huomaako kaurismies jos naisella alkaa tunteet viiletä? Mitä tekee asian eteen? Olen monesti yrittänyt ottaa puheeksi ettei kaikki ole nyt niinkuin pitää mutta vastaukseksi saan jotain "en jaksa riidellä" tyyppistä juttua. Itsellä kun alkaa tunteet olemaan sitä luokkaa että härkänä en kiirehdi asioiden edelle mutta mieluummin pian yksin kulkisin... Apua mitä teen?
Tunnekuolema
Härskä
2
533
Vastaukset
- kauris_itsekkin
mutta liian myöhän. olin avoliitossa vuosikaudet kaurismiehen kanssa ja yritin puhua asioista, mutta eipä niitä otettu kuuleviin korviin ennen kuin asuimme jo eri osoitteissa.
- ------------
naistyyliin haluat odotella, että kaurismies hoksaisi jonkin olevan vinksallaan, että pääset (opettavaisesti) selittelemään omaa tunnekuolemaasi.
paras/oikea apu on oma apu, joten kakaise vaan ulos yksinkertainen lause/totuus: tunteeni sinua Kauris kohtaan ovat kuolleet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2383151
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1262259Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta151765Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2191763Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3051594Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita481299- 511263
- 1111081
- 941016
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan58994