Istanbulin paras 4 tähden hotelli

****

Mikä on paras 4 tähden hotelli Istanbulissa?

Kiitokset perustelluista mielipiteistä jo ennakkoon!

4

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • merder

      mutta tultiin Istanbulista sunnuntaina ja asuttiin Holiday Inn istanbul city,jos ette ole joka ilta menossa yöhön niin musta aika hyvä hotelli.Olen ollut Istanbulissa n 15kertaa ja tässä hotellissa oli täysin plussaa näin kesä aikana. Hotellista on superhelppoa tulla/lähteä koska ratikka aivan hotellin edessä. maksaa 1.5 liiraa per hlö ja kerta joten ei todellakaan paha taksa.
      käytiin kerran reina yökerhossa ja tuntui että tuli todellakin kaupungin läpi muttei silti maksanut mitään maltaita,ja matka taittui hyvin...
      Hotellissa ei kannata syödä tai juoda,toimme juomia hotelliin ja vinkkinä niin kuvasimme hotellin minibaarin ensiksi joten jos otimme siitä jotain niin ostimme takaisin koska hinnat olivat melko huikeat.
      Melko iso huone jos vertaan muihiin missä olen yöpynyt ja kylppäristä löytyi shampoo,hoitoaine,suihkumyssy,saippua,kynsiviila ja pumpuli topsit.
      hotellin saimme edullisimmin tällä kertaa hotels.com ista,kannattaa vertailla.
      Siitä myös kiva ettei ollut ihan keskellä turisti härdelliä.

      • merder

        tietenkin se että miksi se tuntui plussalta... siinä oli allas osasto ulkona joten pystyi ottamaan aurinkoa kaupunkilomalla,tyylikäs allasosasto jossa oli pyyhkeet joten omia ei tarvittu


      • ****
        merder kirjoitti:

        tietenkin se että miksi se tuntui plussalta... siinä oli allas osasto ulkona joten pystyi ottamaan aurinkoa kaupunkilomalla,tyylikäs allasosasto jossa oli pyyhkeet joten omia ei tarvittu

        UIma-altaalla ei meille ole erityistä arvoa. Mikä tuossa hotellissa oli muuten niin erikoisen hyvää (esim. kylppärin varustus kuulosti ihan perussetiltä).


      • sentään..
        **** kirjoitti:

        UIma-altaalla ei meille ole erityistä arvoa. Mikä tuossa hotellissa oli muuten niin erikoisen hyvää (esim. kylppärin varustus kuulosti ihan perussetiltä).

        Uinti hotellissa on tosi kivaa ja kylppäri kamat vaikutti kyllä ylellisiltä. Perussettiä on yleensä homeen ja röökin haju puuttuvat pyyhkeet ja märkää vessapaperia tosi hintsusti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10330
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2539
    4. 85
      2371
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2104
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      243
      1937
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1385
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe