Onks Raumalla motskarikerhoja, joiden jäsenet ajaa Harley-Davidsoneilla ja harrastaa klubitoimintaa ihan tosimielessä? Muutin kaupunkiin Uudeltamaalta pari viikkoo sitten, eikä ainakaan viel oo näkyny kaduilla paljoo sellasta liikettä. Pari kertaa joku päästelly HD:llä mutta vilahtanu ohi niin nopeesti, etten nähny, mitkä tunnukset oli liivin selässä. Kiinnostais tutustua alan väkeen.
prätkäklubeja
Sole
16966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Keskuspuistossa on usempi hiekkalaatikko ja keinuja joka lähtöön siellä on hyvä temmeltää jos lapsettaa
...Raumalla on tietenkin myös näitä ns. suuria humoristeja. Ilmeisesti olet kovasti vittuuntunut siitä, että jotkut ihmiset eivät ole kaltaisiasi prässihousu- ja kravattipellejä, jotka päivästä toiseen paahtavat tympeää duuniaan vailla mitään rentoutumismahdollisuuksia, kun ruma vaimo ja puolen miljoonan euron asuntolaina pitävät tossun alla tehokkaina ballbreakereina toimien.
Älä siis viitsi ressukka hortoilla täällä palstoilla häiriköimässä vaan jätä kommentointi niille, joilla on oikeasti informoitavaa.
Ainakin 1909mc ( www.1909mc.fi ) ja Cronos mc ( www.cronosmc.fi ).
1909:ssä sekalaisia pyöriä, lähes kaikki kuitenkin customeita, osa harrikoita. Asiallista porukkaa ja kerhotilat löytyy kairakadulta.
Cronokses kaikki pyörät hd:ta. Kerhotilat löytyy, mut ei nyt just muistu mist... =)
Sit syvärauman kadun alkupääs, ex-työkalurauman alakerras, on kans yks hd-kerho.
Hieno homma, et raumalle tulee lisää harrikka kuskeja!!!
pienet lierihatut ja sapelit...
Ekon pönkittäjät hakevat seuraa kaltaisistaan,miehet eivät tarvitse rekvisiittaa.
Naurattaa motopojut kun mennään joukolla lähialueen telttapaikalla ja ollaan kovaa poikaa.
Raumalla kovin motskajengi kokoontuu tuonne vanhan messipojan viereen iltaisin.
tulee heti hurja jätkä kun ostetaan HD ja rankka mattamusta kypärä ja aurinkolasit huvi suun eteen. OOOH! teille nauretaan.
jätkä tulee kun panee sun muijaa se huivi suun edessä ja sun muijan pikkuhousut silmillä. Ehkä ne nauraakin sulle!
t.pöm pöm pöm miäs...
Ja vedit HD pojua samassa teltassa nukkuvaa per....n,oon kovana sanoit sää läskit vaan takkuaa mut moto kulkee
Ovat päässeet kuviin.Tähänkö nää motopojut ja tytöt ovat tyytyväisiä kun on nahkaa päällä ja alla maitoa...Menkää töihin ja kasvattakaa lapsenne oikein
heräsin vähän ennen kun sä tulit töistä ja lähdin kotio. Se oli se munkaveri kun tuli ja pani sun muijaa perseeseen. Se sun muijas saattoi hiukan kyl näyttää läskiltä ja mieheltä, mut kyl se totta oli, et sä unta nähnyt!
mennä töihin ni jää enemmän aikaa ajella 20 tonnin mopoilla ja ei kai me sun muksuja kasvateta vaikka sun muijaas hoidellaankin.
Kovin oli ohkasesti naisia tyrkyllä, taisivat olla kotona naapurin ukon alla kun oma äijä laitto liivit päälle jä lähti HD-heeboilemaan.
Mites noi nahkavaatteet kestää kusta?
Kysyn vaan kun noissakin kuvissa on muutama alkoholisoitunut housuunsa kuseksija.
Toisaalta tälläinen wannabee kun olen niin vituttaahan se ettei saa pitää nahkaliivejä talvitakin päällä kun joutuu käymään ulkona tupakalla.
Kyllä on Outlaw-meininki muuttunut sitten talvisodan.
Once a wannabee, allways a wannabee. Kyllä noista pullaposkista osa on ihan tuttuja.
Cronos on muuten myös satamassa käytettävien raskaantavaran kuljetuslavettien valmistaja.
Löytyi aika mielenkiintoisia kuvia Cronoksen muutamasta jäsenestä...kuvat oli otettu Harjavallan suunnalta eräältä kerholta. Ymmärsin Cronoksesta lehtijutun mukaan, etteivät ole tekemisissä prosenttijengien kanssa...juhliminen prosenttijengin kerhotiloissa ei aivan edusta tätä kuvaa, jota yritettiin luoda lehtijutussa. Voi tietenkin olla, että olivat manipuloituja ;)
Mikäs se Tik tak tök - klubi on? En nyt kirveelläkään muista mikä se oikeasti oli?
Kuulemma joku cronoksen alajaosto?