Ongelma on tämä. Kun minulla on samsung puhelin ja lataan videotiedostoja tietokoneelle ekaksi Samsung pc studio3:lla ja koska se on joku mp4 tms. tiedosto, niin se ei toista sitä ollenkaan windows media playerissä ja ongelmaan löysin "kohtalaisen" ratkaisun. Latasin Any video converter professional kokeiluversion ja sillä sain jollain ihmetavalla muutettua videon toimimaan media playerissä, mutta mutta...Se kyllä toimii, mutta se näyttää videon nopeana noin puolta nopeampana ja audio ei luonnollisestikaan enää siinä vaiheessa toimi, eli jos alkuperäinen video on 12sek any video converter käsittelyn jälkeen media player näyttää sen 6sek nopeudella ja ei onnistu, vaikka valikosta laitan hidastuksen puoleen nopeuteen. Liike hidastuu kyllä, mutta Video pysyy siinä 6sekunnissa, eikä 12sekunnissa ja audio ei käytännössä kuulu sinnepäinkään. Onko täällä gurua joka voisi auttaa tässä asiassa amätööriä.
Media player ongelmia..
ämätööri 1241
3487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Heitä videonmuunto ohjelmat helvettiiin ja lataa VLC media player. Se toistaa lähes kaiken, ja käytä sitä aina kun haluat katsoa videoita.
Linkki: http://www.download.fi/audio_video/mediasoittimet/vlc.cfm
Kiitoksia kovasti tästä vinkistä =) Terv: ämätööri 1241
Olen ottanut digikamerallani videokuvaa ja saanut siirrettyä sen tietokoneelleni. Olen kuvannut videon osittain pystysuunnassa ja osittain vaakasuorassa suunnassa, joten videota joutuu katsomaan osittain pää vinossa. Voiko videokuvaa jotenkin kääntää niin kuin valokuvia voi?