Riiasta pääsee näköjään neljässä tunnissa bussilla Vilnaan. Onko jolain kokemusta tästä? Pitäiskö paikka (keskellä viikkoa, puolenpäivän aikaan) varata etukäteen?
Vastaukset 2
- Riika-Vilna
Kannattaa varata etukäteen, monet paikalliset matkustavat busseilla ja ovat usein melko täynnä.
Monesti myös jaetaan paikkanumerot matkalle.- Riganieki
Jos mahdollista, ja haluaa laadukasta bussimatkaa, katso sellainen aikataulu, että pääset Eurolines LUX bussilla. Pari latia taitavat ottaa extraa, mutta on sen veroista menoa. Paljon tilaa, kahvia ja teetä. langaton netti toimii jos on tarvetta jne.
Varaamisesta mielenkiintoine oma kokemus jälleen kerran. Netin kautta varasin ja maksoin bussikyydin Tallinnaan. Tositteessa oli maininta, ettei se käy matkalippuna.
Eipä osannut tyttökään siellä heidän toimistossaan selittää mitä ideaa siinä netissä tilaamisessa ja maksamisessa on, koska näköjään piti oman tulosteen kanssa käydä kuitenkin siellä myyntipisteessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3851729- 1141266
- 1331255
- 1571197
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh26991- 111862
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.180672- 59651
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i120569- 21563