Me saadaan

kiitos siitä että ne myllyt tulee rihtniemeen,saatiin ne eikä tarvinnut t-paitoja painattaa niiden puolesta.
1900-luvulla niitä olisi voinut vastustaa mutta 2000 saa mitä tilaa.
Ymmärrän ette se voi olla kova pala monelle mutta aika parantaa haavat.....
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aina kun arkaa aihetta käsitellään niin raumalaiset ei uskalla kommentoida mitään
nyt vedetään henkeä ja kun myllyt pystyssä niistä laitetaan kuvat näkyville
t.hööki

Äänestä

ok

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuulivoimaa kirjoitti:

kiitos siitä että ne myllyt tulee rihtniemeen,saatiin ne eikä tarvinnut t-paitoja painattaa niiden puolesta.
1900-luvulla niitä olisi voinut vastustaa mutta 2000 saa mitä tilaa.
Ymmärrän ette se voi olla kova pala monelle mutta aika parantaa haavat.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu