Kiusaat vaan

Sellanen mä nykyään olen sulle. Ihminen jota sun mielestä saa kiusata.
10465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olet mulle ihminen, jota ilman en halua olla.

Äänestä
  • niiin varmaan.kuitenkin elät ja olet koko ajan ilman minua, olet poissa luotani en näe sinua. Tunnen kuitenkin kuinka ajattelet minua..

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    niiin varmaan.kuitenkin elät ja olet koko ajan ilman minua, olet poissa luotani en näe sinua. Tunnen kuitenkin kuinka ajattelet minua..

    et ole juuri sä, jota ilman en halua olla, mutta ajatuksena noin.. :)

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    niiin varmaan.kuitenkin elät ja olet koko ajan ilman minua, olet poissa luotani en näe sinua. Tunnen kuitenkin kuinka ajattelet minua..

    Näkyvyys vai näkymättömyys?

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    niiin varmaan.kuitenkin elät ja olet koko ajan ilman minua, olet poissa luotani en näe sinua. Tunnen kuitenkin kuinka ajattelet minua..

    että joka kerta kun sinä jätät vastaamatta tai ilkeilet joku toinen vastaa minulle ja kiinnostukseni siirtyy yhä enemmän häneen... tai sitten sitä haet teoillasi.

    Äänestä

Opettele hallitsemaan omia ajatuksiasi. Siten ajatuksiisi ei pääse hiipimään ajatus, että joku ajattelee sinua, etkä kiusaannu ajatuksista.

Äänestä
  • Ei se auta enää tässä tilanteessa. Hän on aina lähelläni, mutta hän joka päivä kirjoittaa kuinka hän ikävöi erinimistä henkilöä kuin minua. Hän ei ota kuuleviin korviinsakaan enää minua.

    Äänestä

laitan tämän tähän mut laitanpa kuitenkin.. Ei ole minulta tuo viesti. Kiusaa vain ajatuksissani. Niinhän olet tehnyt tähänkin asti. Voisit oikeastaan kiusata oikeastikin. Silleen hyvällä tavalla.. :)

Äänestä

kiusaa. Luulet vaan. Luulo on paha asia. Tieto parempi.
Miks mä sua kiusaisin ? Ei mitään järkee. Eikä oo ees aikaa kiusata ja
ajatella sua enää.
Tekisit jotakin käsilläs, et luulis niin paljoo. Jätä se konees ja mee vaik ulos.
Kone ei karkaa. Kesä loppuu kohta, aatteleppa sitä! nii ... Möh ja Moi ! :)

Äänestä
  • Kukahan säkin luulet olevas?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mua. kirjoitti:

Sellanen mä nykyään olen sulle. Ihminen jota sun mielestä saa kiusata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu