Kaupat!

Mikä on mielestänne Haminan paras ruokakauppa: hinta/valikoimat/palvelu. Mielipiteitä pliis.
202156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Neuvottoman sale. Paras henkilökunta,Ja muutenkin mukava pikkukauppa.
Tänne ei ole pohjois-poitsilalaisilla asiaa saatikka tallinmäkeläisillä.
Saatte selkäänne hunsvotit jos astutte meitin saleen.

Äänestä
  • Ei tarvi poitsilan poikien neuvottomaan lähtä, kun löytyy parempi ihan kulmilta. Eikä sinne neuvottomaan kukaan edes halua tulla, olkaa ihan rauhassa...

    Äänestä

  • poitsila kirjoitti:

    Ei tarvi poitsilan poikien neuvottomaan lähtä, kun löytyy parempi ihan kulmilta. Eikä sinne neuvottomaan kukaan edes halua tulla, olkaa ihan rauhassa...

    riekontiellä?Poitsila vs tallinmäki kuulemma.....kuka voitti?

    Äänestä

  • tapeltu kirjoitti:

    riekontiellä?Poitsila vs tallinmäki kuulemma.....kuka voitti?

    Ei sieltä voi ku maitoa yms pientä hakea... hedelmät, vihannekset ja kasvikset surkeita ja huonolaatuisia. myyjiä saa aina odottaa kauan jos ei satu jo kassalla olemaan.

    Äänestä

  • Tiedän uusioperheitä,jotka ajavat länsi-kotkan karhuvuoresta neuvottoman saleen.

    Äänestä

  • ei toimi kirjoitti:

    Ei sieltä voi ku maitoa yms pientä hakea... hedelmät, vihannekset ja kasvikset surkeita ja huonolaatuisia. myyjiä saa aina odottaa kauan jos ei satu jo kassalla olemaan.

    Päivittäin olen testannut, aina toimii. Myyjät ahkeria ja ystävällisiä, vaikka asiakkaitten lisäksi näyttävät hoitavan tilaukset ja hyllyjen täytöt yksin. Valikoima riittävä, perus. Montakohan sekunttia tuo sinun kauan mahtaa tarkoittaa?

    Äänestä

  • nytikylä kirjoitti:

    Tiedän uusioperheitä,jotka ajavat länsi-kotkan karhuvuoresta neuvottoman saleen.

    sitten neuskin salen hävikit, varkaustilastot tapissaan!

    Äänestä

  • ei toimi kirjoitti:

    Ei sieltä voi ku maitoa yms pientä hakea... hedelmät, vihannekset ja kasvikset surkeita ja huonolaatuisia. myyjiä saa aina odottaa kauan jos ei satu jo kassalla olemaan.

    oottaa?? Mun ei ainakaan tarvinnu koskaan kauaa oottaa.. kyl ne heti tulee kassalle kun näkee että siel joku jonottaa/oottaa!!

    Äänestä

KANUUNA ON PARAS, HYVÄÄ JA EDULLISTA RUOKAA

Äänestä
  • KANUUNA ON PARAS! tuoretta, halvat hinnat, hyvä palvelu yms.

    Äänestä

  • Huomattavasti halvemmaksi tulee ostokset: KANUUNAAN verrattuna, eli jos käyn ostaa samat tarvikkeet mollemmista kaupoista, niin säästän pitkän centin näin nyky kielel puhuttuna =) hah ja bonustakin saa huomattavasti paremmin... kuin plussan paskalla ;)!!!

    Äänestä

  • YMPYRÄ kirjoitti:

    Huomattavasti halvemmaksi tulee ostokset: KANUUNAAN verrattuna, eli jos käyn ostaa samat tarvikkeet mollemmista kaupoista, niin säästän pitkän centin näin nyky kielel puhuttuna =) hah ja bonustakin saa huomattavasti paremmin... kuin plussan paskalla ;)!!!

    ja menet ostamaan abc:ltä kallista bensaa. :) Ja säästöä ei tule yhtään!

    Äänestä

Valintatalon hintataso ei ole paras mahdollinen, mutta myyjät kaupan parhaimmat! Iloisia ja osaavat tervehtiä. Valikoima paras varmasti s-marketissa.

Äänestä
  • Valintatalossa taitaa olla mukavimmat myyjät, Kanuunassa taas halvimmat hinnat. Vaikka onhan Lidl'ssäkin halpaa ja monta mukavaa myyjää tai vissiin pitäis sanoa kassaneitiä.

    Äänestä

  • rahamiäs kirjoitti:

    Valintatalossa taitaa olla mukavimmat myyjät, Kanuunassa taas halvimmat hinnat. Vaikka onhan Lidl'ssäkin halpaa ja monta mukavaa myyjää tai vissiin pitäis sanoa kassaneitiä.

    Kanuuna halvin? EI TODELLAKAAN HALVIN!! Sokos halvempi kuin Kanuuna ja S-kortilla paremmat bonuksetkin.

    Äänestä

  • Haminalainen4 kirjoitti:

    Kanuuna halvin? EI TODELLAKAAN HALVIN!! Sokos halvempi kuin Kanuuna ja S-kortilla paremmat bonuksetkin.

    ympyrässä parhaimmat lihat ja kaikki muukin.plussakortti on ja tähän asti kanuunan asiakas ja silloin tällöin ympyrässä,mutta nyt taitaa kauppa muuttua.

    Äänestä

Ei oo ta vaan paras artikkeli

Äänestä

Lidl on paras, kun väistää ne pullukkamätöt. K ja S ovat etupiirejä rikastuttavia monopolitoimijoita, joita tietenkin kiukuttaa, kun tuli moinen kiusaaja kultapossukerholle.

Äänestä
  • Meinaatko ettei saksalainen Lidlin omistava ökyvaari kuulu kultapossukerhoon?

    Äänestä

S-Market ja Kanuuna molemmat hyviä. Kanuunan lihatiski on 5/5

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minäitejuu kirjoitti:

Mikä on mielestänne Haminan paras ruokakauppa: hinta/valikoimat/palvelu. Mielipiteitä pliis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu