Välillä ärsyttää nuo tv ja radiomainikset joissa lupaillaan vaikka mitä. Jos ostat tätä hammastahnaa tunnet olevasi alpeilla laskettelemassa ja jos käytät listerineä, suusasi räjähtää, tai kun vaihdat saunalahteen löydät senttejä joka nurkasta. tyhmältä tuntuu myöskin se, että jos ostat tietyn auton, näet sen ikkunasta delfiinejä yms. eihän tässä kohta voi mitään tehdä, ilman että näkee/kuulee jonkun pilipali-mainoksen.
mistä näitä mainoksia oikein tulee?
ezuggiih
4246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mutta ovat näköjään onnistuneet tavoitteessaan,sinäkin olet ne huomannut.
myös se kysymys että "Mistä näitä seliseli selityksiä oikein tulee? No Saunalahdelta tietenkin"...viittaan Saunalahden jatkuviin pilipaliselittelyihin jostain ongelmasta.
tavallinen jugurtti, se tulee ulos noin 10 minuutissa, ja kaikki muu ruoka mikä mahassasi on, jää sinne vellomaan kuudeksi päiväksi. kokeile 14 päivää ja jos et ole tyytyväinen, saat rahasi takaisin, kunhan kirjoitat 1000 sanaisen esseen, miksi ei maistunut, ja annat yhteystietosi japanin mafialle
Vanha tuttu ällö mainos. Muistan kun Chatin Miikakin siitä vitsaili.
Mä muutin tuon parempan muotoon:
"Söin vähän hernekeittoa ja nyt pierettää" :D