Hei! onko ketään muita, jotka olisivat menossa tuolloin kesäkuuksi fuengirolaan lomalle tai pidemmäksi aikaa? Itse olen menossa silloin espanjaan kuukaudeksi ja olisi kiva jo etukäteen kuulla millainen paikka se fuengirola on ja minkä hintaista ruokaa sieltä saa? Missä kannattaa yöpyä halvalla jne?Olisi myös mukava tutustua muihin ihmisiin, jotka ovat sinne silloin matkaamassa ja käydä yhdessä kiertelemässä espanjaa, rantaelämää,yöelämää ja vaikka ihan kahvin merkeissä tavata. Olen ensimmäistä kertaa lähdössä yksin vaaleaverikkönä espanjaan ja hieman jännittää mitä matkasta tulee. Olen 21-vuotias tyttö ja etsin uusia tuttavuuksia, sillä olisi paljon kivempi tutustua uuteen maahan hyvässä seurassa.
Fuengirolaan kesäkuuksi 2010
3
552
Vastaukset
- ja halpa
Ymmärrän kyllä,jos matkakassa on pieni,syystä tai toisesta ja etsii halpaa ja hyvää.Tosiasia vaan on valitettavasti se ettei nykyään saa oikein mitään hyvää halvalla,missään.Kohtuuhintaista sentään löytyy kun suosii niitä paikkoja missä käy paikalliset ihmiset.Yksinkertaista mutta totta.
- harjoitteluun menijä
miten sen nyt ottaa. Minulle halpaa on ollut hostellimajoitus omalla keittiöllä ja parvekkeelle 600e/ kk:dessa. Mutta olen kuullut tätäkin halvemmista vaihtoehdoista ja en oikein tiedä mitä kauttaa löytää sellaisia asuntoja, ja mieluiten niin että vuokranantaja/ pitäjä ovat luotettavia. Mutta edelleen kaikki vinkit ovat tervetulleita :)
- ei halpa
harjoitteluun menijä kirjoitti:
miten sen nyt ottaa. Minulle halpaa on ollut hostellimajoitus omalla keittiöllä ja parvekkeelle 600e/ kk:dessa. Mutta olen kuullut tätäkin halvemmista vaihtoehdoista ja en oikein tiedä mitä kauttaa löytää sellaisia asuntoja, ja mieluiten niin että vuokranantaja/ pitäjä ovat luotettavia. Mutta edelleen kaikki vinkit ovat tervetulleita :)
Haepa ihan yksityisten, esim. espanjalaisten tai englantilaisten vuokraamia kalustettuja asuntoja netistä. Löydät yksiön ainakin 400 eurolla. Ruokapaikoista halvimpia ovat kiinalaiset. Päivän menut (menu del dia) espanjalaisissa paikoissa ovat usein hyviä ja täyttäviä. Sisältävät useimmiten kolme ruokalajia, leivän ja esim. viinin.
Katso espanja.org ja sieltä haku. Saat paljon tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1066852- 954341
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista463606Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483462- 503379
- 1833360
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242889- 672534
- 422414
- 131784