Fuengirolaan kesäkuuksi 2010

harjoitteluun menijä-

Hei! onko ketään muita, jotka olisivat menossa tuolloin kesäkuuksi fuengirolaan lomalle tai pidemmäksi aikaa? Itse olen menossa silloin espanjaan kuukaudeksi ja olisi kiva jo etukäteen kuulla millainen paikka se fuengirola on ja minkä hintaista ruokaa sieltä saa? Missä kannattaa yöpyä halvalla jne?Olisi myös mukava tutustua muihin ihmisiin, jotka ovat sinne silloin matkaamassa ja käydä yhdessä kiertelemässä espanjaa, rantaelämää,yöelämää ja vaikka ihan kahvin merkeissä tavata. Olen ensimmäistä kertaa lähdössä yksin vaaleaverikkönä espanjaan ja hieman jännittää mitä matkasta tulee. Olen 21-vuotias tyttö ja etsin uusia tuttavuuksia, sillä olisi paljon kivempi tutustua uuteen maahan hyvässä seurassa.

3

561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja halpa

      Ymmärrän kyllä,jos matkakassa on pieni,syystä tai toisesta ja etsii halpaa ja hyvää.Tosiasia vaan on valitettavasti se ettei nykyään saa oikein mitään hyvää halvalla,missään.Kohtuuhintaista sentään löytyy kun suosii niitä paikkoja missä käy paikalliset ihmiset.Yksinkertaista mutta totta.

      • harjoitteluun menijä

        miten sen nyt ottaa. Minulle halpaa on ollut hostellimajoitus omalla keittiöllä ja parvekkeelle 600e/ kk:dessa. Mutta olen kuullut tätäkin halvemmista vaihtoehdoista ja en oikein tiedä mitä kauttaa löytää sellaisia asuntoja, ja mieluiten niin että vuokranantaja/ pitäjä ovat luotettavia. Mutta edelleen kaikki vinkit ovat tervetulleita :)


      • ei halpa
        harjoitteluun menijä kirjoitti:

        miten sen nyt ottaa. Minulle halpaa on ollut hostellimajoitus omalla keittiöllä ja parvekkeelle 600e/ kk:dessa. Mutta olen kuullut tätäkin halvemmista vaihtoehdoista ja en oikein tiedä mitä kauttaa löytää sellaisia asuntoja, ja mieluiten niin että vuokranantaja/ pitäjä ovat luotettavia. Mutta edelleen kaikki vinkit ovat tervetulleita :)

        Haepa ihan yksityisten, esim. espanjalaisten tai englantilaisten vuokraamia kalustettuja asuntoja netistä. Löydät yksiön ainakin 400 eurolla. Ruokapaikoista halvimpia ovat kiinalaiset. Päivän menut (menu del dia) espanjalaisissa paikoissa ovat usein hyviä ja täyttäviä. Sisältävät useimmiten kolme ruokalajia, leivän ja esim. viinin.

        Katso espanja.org ja sieltä haku. Saat paljon tietoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      103
      3953
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      51
      2850
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2669
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      42
      2182
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      31
      1930
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      29
      1773
    7. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      234
      1720
    8. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1612
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      87
      1574
    10. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1398
    Aihe