psoriaatikko Kampaajaksi ?

Hei, minulla on psoria läiskinä vähän ympäri kehoa eniten päänahassa. Onko se este kampaajaksi pääsemiselle, koska siellähän tehdään kaikenlaiset allergia testit ennen kuin edes pääsee koulutukseen. Minulla ei ole mitään allergioita omasta mielestäni, mutta miten on psoriasis? Onko se esteenä!?
3384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

en usko et ois mitenkään este pääsyn kannalta, mut kannattaa ajatella ihan omaa tulevaisuutta ei ole mitenkän terveellistä jos iho on auki ja siihen joutuu kaikenmaailman kemikaaleja päivittän. vaikkei sulla oo vielä käsissä niin voi olla tulevaisuudessa.

Äänestä

soita johonki kampaajakouluun vaan, kyllä ne sua neuvoo. Tsemppiä.

Äänestä
  • Isoin haitta asiakaspalvelu työssä on esteettinen haitta.
    Sinä, et ole psorin takia verrattavissa allergiseen. Hae jos haluat kampaajaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juddaaa kirjoitti:

Hei, minulla on psoria läiskinä vähän ympäri kehoa eniten päänahassa. Onko se este kampaajaksi pääsemiselle, koska siellähän tehdään kaikenlaiset allergia testit ennen kuin edes pääsee koulutukseen. Minulla ei ole mitään allergioita omasta mielestäni, mutta miten on psoriasis? Onko se esteenä!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu