Maisa Torppa on avoliitossa (n. kuukausi sitten kesäkuussa muuttanut poikaystävänsä kanssa yhteen). Silti Maisa kauniisti kihertää rantalentiksessä (6.8) kun hänet siellä jälleen kerran yhdistetään tiettyyn kiekkoilijaan jonka kanssa Maisalla on keltaisen lehdistön virheellisen tiedon mukaan kenties ollut jotain sutinaa.
Kysymys kuuluu, miksi Maisa ei suoraan AINA JA KAIKISSA YHTEYKSISSÄ reilusti oikaise, että juoru kiekkoilijan ja hänen suhteesta on todellakin täysin perätön? Kuinka vaikeata olisi ollut esim. 6.8 rantalentiksessä suoraan kertoa, että: "Olen avoliitossa ja seurustelen." Onko Maisasta kenties hienoa tulla yhdistetyksi kiekkoilijaan? Jopa niin hienoa, että Maisa unohtaa läheistensä tunteet?
On totta, että Maisa on kyllä jossakin mediassa kertonut suhdejuorujen olevan perättömiä, mutta samaan hengenvetoon kertoi niissä olevansa sinkku ja viettävänsä elämänsä kesää. Eihän sekään tieto pidä paikkansa, sillä maisa on avoliitossa, ei sinkku.
Tytöllä, jolla on arvot kohdallaan, kunnon kotikasvatus ja lämmin sydän tekisi kaikkensa, jotta mikään ei loukkaisi omaa avopuolisoa. Luulisi itse asiassa, että Maisalla olisi melkeinpä hätä oikaista virheelliset käsitykset sekä jääkiekkoilijasta että sinkkuudestaan, ja sillä tavalla suojella avopuolisoaan.
Mahtaa Maisan avopuolisosta olla sydäntä särkevää lukea tai kuulla puolisonsa milloin julistavan olevansa onnellinen sinkku, milloin taas salaperäisesti hymyilevän - mitään myöntämättä, mutta myös mitään kieltämättä - kun hänet tavalla tai toisella yhdistetään ko. jääkiekkoilijaan. Voimia poikaystävälle!
Voi, voi Maisa Torpan avopuolisoa...
8
1768
Vastaukset
- tyhmyytensä
jos pelkän ulkokuoren kanssa seukkaa. Varsinkin tekokauneus kun on katoavaista..
"Kannattaa äänestää mua koska mun tähti loistaa kirkkaimmin.."
-LOL- - No eieieie
voi olla tytöllä, joka hommaa muoviset tissit XD huonosta itsetunnosta.
- niinpäääz
No kerran näin maisan syömässä patrik antoniuksen kaa tai ainaki ne näytti niiltä.Eikös patrik ole varattu??
- onko se
niinpäääz kirjoitti:
No kerran näin maisan syömässä patrik antoniuksen kaa tai ainaki ne näytti niiltä.Eikös patrik ole varattu??
kouluratsastaja joka on homo??
- kummola
Maisalla tuntuu jääkiekkoilijat vaihtuvan päivittäin. Nyt raskaana ja isä vaihtoehtoja neljä joista kaksi pelaa jääkiekon sm-liigassa ja kaksi muuta alasarjassa. No ompahan tuleva isä ainakin jääkiekkoilija.
- miimuu876
mistäs oot repiny tuon että olis raskaana?
- kummola
isäehdokkaalta
- ckvnjfhvg
Täytyy olla narsisti luonne. Kuten exäni, aina tavoiteltavissa vaikka onkin varattu!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1036442Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d25234477Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243003Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1311214- 431151
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.103866Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi49852Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50824Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si26781- 43758