Voi, voi Maisa Torpan avopuolisoa...

oudoksuva

Maisa Torppa on avoliitossa (n. kuukausi sitten kesäkuussa muuttanut poikaystävänsä kanssa yhteen). Silti Maisa kauniisti kihertää rantalentiksessä (6.8) kun hänet siellä jälleen kerran yhdistetään tiettyyn kiekkoilijaan jonka kanssa Maisalla on keltaisen lehdistön virheellisen tiedon mukaan kenties ollut jotain sutinaa.

Kysymys kuuluu, miksi Maisa ei suoraan AINA JA KAIKISSA YHTEYKSISSÄ reilusti oikaise, että juoru kiekkoilijan ja hänen suhteesta on todellakin täysin perätön? Kuinka vaikeata olisi ollut esim. 6.8 rantalentiksessä suoraan kertoa, että: "Olen avoliitossa ja seurustelen." Onko Maisasta kenties hienoa tulla yhdistetyksi kiekkoilijaan? Jopa niin hienoa, että Maisa unohtaa läheistensä tunteet?

On totta, että Maisa on kyllä jossakin mediassa kertonut suhdejuorujen olevan perättömiä, mutta samaan hengenvetoon kertoi niissä olevansa sinkku ja viettävänsä elämänsä kesää. Eihän sekään tieto pidä paikkansa, sillä maisa on avoliitossa, ei sinkku.

Tytöllä, jolla on arvot kohdallaan, kunnon kotikasvatus ja lämmin sydän tekisi kaikkensa, jotta mikään ei loukkaisi omaa avopuolisoa. Luulisi itse asiassa, että Maisalla olisi melkeinpä hätä oikaista virheelliset käsitykset sekä jääkiekkoilijasta että sinkkuudestaan, ja sillä tavalla suojella avopuolisoaan.

Mahtaa Maisan avopuolisosta olla sydäntä särkevää lukea tai kuulla puolisonsa milloin julistavan olevansa onnellinen sinkku, milloin taas salaperäisesti hymyilevän - mitään myöntämättä, mutta myös mitään kieltämättä - kun hänet tavalla tai toisella yhdistetään ko. jääkiekkoilijaan. Voimia poikaystävälle!

8

1732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyhmyytensä

      jos pelkän ulkokuoren kanssa seukkaa. Varsinkin tekokauneus kun on katoavaista..

      "Kannattaa äänestää mua koska mun tähti loistaa kirkkaimmin.."


      -LOL-

    • No eieieie

      voi olla tytöllä, joka hommaa muoviset tissit XD huonosta itsetunnosta.

      • niinpäääz

        No kerran näin maisan syömässä patrik antoniuksen kaa tai ainaki ne näytti niiltä.Eikös patrik ole varattu??


      • onko se
        niinpäääz kirjoitti:

        No kerran näin maisan syömässä patrik antoniuksen kaa tai ainaki ne näytti niiltä.Eikös patrik ole varattu??

        kouluratsastaja joka on homo??


    • kummola

      Maisalla tuntuu jääkiekkoilijat vaihtuvan päivittäin. Nyt raskaana ja isä vaihtoehtoja neljä joista kaksi pelaa jääkiekon sm-liigassa ja kaksi muuta alasarjassa. No ompahan tuleva isä ainakin jääkiekkoilija.

    • miimuu876

      mistäs oot repiny tuon että olis raskaana?

    • kummola

      isäehdokkaalta

    • ckvnjfhvg

      Täytyy olla narsisti luonne. Kuten exäni, aina tavoiteltavissa vaikka onkin varattu!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      27
      5304
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      12
      3865
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3197
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      51
      2800
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1308
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      284
      1303
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      60
      1183
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1139
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      396
      1112
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      213
      1086
    Aihe