Haussa edullinen uusi dieselcittari, ja Compass olisi makuuni. Onko pelanneet hyvin dieselinä? Entä maasto-ominaisuudet (paha mökkitie)?
Uusi musta Compass
alle?
4762
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
laatupäivitys tulossa just...
nää surkeet ämpärimuovit jää pois...
Laatua mielletään niin monella tapaa. Itseäni tuo ns. ämpärimuovi ei ole haitannut tippaakaan kun se istuu äänettömästi erilaisilla tiepinnoilla. Tiedän että on monia automalleja hienoilla softapintaisilla muovimateriaaleilla ja kitinää ja natinaa kuuluu sitten vähän joka nurkasta. Tarviiko sitä kojetaulun pintaa koko ajan naputella jos ämpärimuovi häiritsee.
Muutoinkaan en itse pidä ainakaan kuvien perusteella uusien mallien pyöreistä ilmasuuttimista, kulmikkaat istuvat ainakin Patriottiin mun makuun paremmin kun koko auton perusilme on kulmikas. Jeeppissä kun ei tarvi olla pyöreää kuin valonheittimissä klassiseen tyyliin ;)
Mutta makujahan on monia...vanha totuus, toinen tykkää äidistä ja toinen tyttärestä...joku vielä molemmista.
patriot
http://www2.jeep.fi/pdf/jeep_compass.pdf