Pääsin sisään Työväen akatemian kieli ja kulttuuri -linjalle, ja englantia aikoisin opiskella. Haluaisin kuitenkin kuulla muiden kokemuksia ja palautetta paikasta, koska pääsin sisään myös Lahden kansanopistoon. Näistä kahdesta paikasta ei paljoa asiaa forumilla tunnu olevan, kun Alkio-opistoa taas on kehuttu paljon. Sinnekin hain, mutta vastausta ei ole vielä kuulunut, joten pitäisi päätös tehdä alustavasti Lahden ja Työväen akatemian välille. Ulkoisesti vaikuttavat kumpikin hyviltä paikoilta, mutta olisi kiva saada myös sitä sisäpiirin tietoa!
Ja pahoitteluni keskustelupaikasta, ei taida olla ihan oikea, mutta täällä oli enemmän elämää kuin aikuisopiskelussa tai välivuodessa, joten ajattelin että olisi myös paremmat mahdollisuudet saada vastauksia.
Työväen akatemia / Lahden kansanopisto?
Kokemuksia?
2
596
Vastaukset
- opiskelija88
Mä olen netistä lukenut vain positiivisia juttuja kys. paikasta ja olen itsekin seillä aloittamassa nyt syksyllä, yhteiskuntatieteitä menen lukemaan.
- alkuperäinen kirjoittaja
Oi, okei. Itse en ole löytänyt paljon mitään vaikka olen koittanut etsiä. :s
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379