Mihinkäs matkustais Thaimaassa

öö

Huomio Thaimaan tuntiat! Pariskunta lähdössä johonkin kauas pois... Majoituksena mielellään jonkinlainen bambumaja=), rauhallinen alue ehkä... mutta bailu- ja shoppailumesta suht lähellä... Pari kertaa vois juhlia ja shoppailla... jotain aktiviteetteja myös pitäisi löytyä touhuuvalle kaksikolle... Onko olemassa tällaista kodetta muuta kuin unelmissa?=)

4

869

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CheersCheck

      Ehkä tuo yhdistelmä on vähän huono sillä rauhallinen bambumaja löytyy syrjäisestä paikasta ja bailupaikka taas ison hotellin lähistöltä.

      Kuitenkin tuosta kuvauksesta tulee nyt mieleen Koh Samui eli Samuin saari, missä loytyy tuota kaikkea. Tutustukaa itse ja pääteltkää olisiko se paikka teille. Suosittelen omatoimimatkaa.

    • näin on

      Thaimaassa voi asua bambumajassa. Jotenkin tuntuu ettei ole paljon kysyjä maailmaa nähnyt. Kyllä kunnon sänky ja ilmastointi pitää olla myös taikussa.

    • scubaman

      Suorat lennot Bangkokkiin ja sieltä sisäinen lento Samuille. Sieltä löytyy sekä rauhaa että meininkiä. Sieltä parin tunnin laivamatka Koh Taolle ja siellä paratiisi. Hinnat edullisempaa kuin Samuilla. Pieni saari upeine rantoineen ja snorklaus/sukellusmahdollisuuksineen. Keski-ikä saarella noin 30v ja suurin osa sukeltajia. Mahtava paikka, joten Taolle menen varmasti uudestaan. Samui on isompi ja ei siinäkään mitään vikaa. Tao on täynnä niitä pieniä rantabungaloweja ja hinta ei päätä huimaa. 10 eurosta ylöspäin yö.

      • plopps

        Kalliit on lennot joulukuussa bkk ja sieltä samuille :((


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      167
      4642
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1611
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1437
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      61
      916
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      787
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      747
    7. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      731
    8. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      719
    9. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      75
      710
    10. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      40
      664
    Aihe