Syksy tulee mikä on hyvä lämmitys parvekeelle?
parveke
olutkuski
7439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuo Dry Step termomatto antaa jaloille lämmintä eristävän pohjakerroksen kautta, eli heijastaa jalasta lämmön takaisin ja pintana hieno neulehuopa.
Sitten kattoon tai seinille pari säteilylämmittäjää niin parvekeella kyllä viihtyy melkein ympäri vuode, eikä sitten tarvita kenkiä ollenkaan. Kyllä kelpaa "olutkuskinkin" istuskella tilanteitten mukaan.
Kiitos Tiedoista................JA OLUT MAISTUU???????????
Ovi auki ja 30 euron vihermatto minimanista sinne lattialle. Toi mainosmatto tuossa viestiketjussa tulee maksamaan minimissään 300 euroa.
Hyvä konsti tuokin, mutta syksyä tuossa ajateltiinkin. Sinulla vain tuo kämppäkin kylmenee ja parvekkeen lattia on edelleen kylmä. Ja kyllä hyvää tavaraa kehua uskaltaa kun asiaa kysytään. Meillä tuollainen termomatto maksoi 8 m2 lattialle 178 euroa ja 13 euron postikulut päälle. Kaunista tuo minimani mattokin on mutta lienee jotakin muuta. Noita säteilylämmittäjiäkin löytyy halpamyymälöistä, muuta harkitaan oven auki pitämistä vaikka ympäri vuoden, toisilla on varaa.
Kiitti olen ylpeä Teidän kaikkien tiedoista............ps aika pieni palkka
Tää kämppä on niin lämmin, että pakko pitää talvellakin ovea auki aina kun pakkasta vähemmän kuin -5
Patterit tietysti pois päältä silloinkin. Työsuhdeasunto niin ei tartte maksaa asumisesta mitään. Itse on lämmittimiä sen enempää hommaisi partsille. Ennemmin vaikka 2-kertainen lasitus
Samaa mieltä noiden lämmiittimien suhteen jos muutoin ikkunat parvekkeelta löytyy. Tossa naapurit laittoivat säteilijät kun keskitalvella saunan jälkeen pitivät parveketta vilvoittelupaikkana ja oli jonkinlainen erikoisuus kerrostalossa vieraita ajatellen.
Tuo lämpöeristävä parvekematto antaa kyllä miellyttävän olotilan jaloilla ja muutoinkin tuntuu mukavammalta, mutta kukin taaplaa tyylillään tulojen ja tarpeensa mukaan.