Nicon veljestä Micu?

Nico Antti Mikael sai pikkuveljen, jolle on nyt tulossa nimeksi Micu Eero Johannes.

Onko hyvä nimi Nicon veljelle? Ehdotelkaa myös parannusehdotuksia nimeen jos on tarpeellista.
4195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En itse pidä siitä, että suomalaiseen nimeen mennään "sotkemaan" noita c-kirjaimia. Micu ei muutenkaan kuulosta kivalta nimeltä, esim. Ricu olisi jo paljon kivempi.

Äänestä

nimet kirjoitetaan K eikä C-llä.

Äänestä

koska veljen nimi on jo olemassa,niin tuo c käy,mutta minäkin käyttäisin mieluummin k kirjainta.

Äänestä

Micu ei mun mielestä ole kiva nimi..vaihtaisin nimeksi Mica tai Mice.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Caisa kirjoitti:

Nico Antti Mikael sai pikkuveljen, jolle on nyt tulossa nimeksi Micu Eero Johannes.

Onko hyvä nimi Nicon veljelle? Ehdotelkaa myös parannusehdotuksia nimeen jos on tarpeellista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu