Meillä nyt n. 4kk poika, odotusaikana alkuraskaudessa oli runsasta vuotoa,Lääkäri ultras ja ihmetteli. Kun kuitenkin löytyi alkio sekä syke joka vastas viikkoja. Puhui sillon että taisi toinen tippua matkasta, tekivät viel toisen ultran ku vuodot jatkuivat ja mukana oli ja kehittynyt oli normisti.
Anoppi ollut nyt sitä mieltä olisi ollut toinen matkalainen. Mutta nyt tässä miettinyt että miten tuo kaksosten mahdollisuus suvussa kulkeee..
Miehen äidin isä on kaksonen ja miehen äidin isällä myös useammat kaksos siskot. Kuitenkin kuullut että periytyisi äitin puolelta? Mutta jos me joskus saamme tytön niin sillä olisi taipumus kaksosiin olemassa? Poikamme vissiin saattaa sitten omille lapsilleen tämän taipumuksen myös antaa?
Omasta suvustani en tiedä, en tiedä miten tutkia sukuani,
vanhempani kuolleet ja äidin äiti et tiedä kun oman sukunsa. Isän puolelta ei olee ketään kertomassa onko mahdollisesti kaksosia..
Mielipiteitä kaipaan, että voidaanko me saada kaksosia?
Olen kyllä aina vannonut että minulle ei koskaan tule tuplia.
mietityttää
Äityli-88
2
459
Vastaukset
- Tuplaonni
Kuka vaan voi saada kaksosia, myös sinä. Siinä ei vannomiset paljon vaikuta. Parasta, mitä olen saanut ovat omat rakkaat kaksoseni. Meillä ei suvussa kaksosia ja silti tuli ei-identtiset kaksoset.
- äiskä..
ei kaksosia, meillä sen sijaan on 5 vuotiaat=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658410KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4477543Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743854Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563619Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1143033Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542735Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231873Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211621