FZ50:lle laukku

laukkua vailla

3

784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta laukuista

      On sen verran hyvä kamera, että kannattaa ostaa hyvä laukku joka suojaa kunnolla, vaikka kevyenä kamerana FZ 50:n ei olekaan ehkä kaikkein herkin rikkoontumiselle. Nuo merkki pussit ovat O.K. Yleensä niissä ei ole tarranauhoja vaan kunnon vetskarit.
      Mahtumisesta tuon kohdalla en tiedä.

    • omaan käyttööni sopivimmaksi Lowepro:n Photo Runnerin. Siinä on olkahihna ja vyöhihna, vyöhihnalle on lisäksi piilo johon sen voi laittaa kun se on tarpeeton. Olkalaukku ilman vyötärötukea on hankala kuljeskellessa sekä kävellen että pyörällä ja olin varsin iloinen löytäessäni tuon Photo Runnerin.

      Photo Runnerissa on FZ50:n lisäksi tilaa pienelle kiikarille joten homma toimii kun lähtee kevein varustein liikkeelle. Kiikarin tilalle voit varmasti sijoittaa nuo sinun lisäkamppeesi. Todennäköisesti löytyy muitakin hyviä ratkaisuja mutta tämä on minulle sopiva.

      • laukkua vailla

        Ihan hyvä vaihtoehto voisi olla toi vyölaukka systeemi,mutta mutta. Hankalaa kun noita ei pääse testaamaan oikein missään.

        Lisää kokemuksia ja ehdotuksia


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      157
      4932
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3596
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      31
      2573
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2243
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      96
      2119
    6. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      28
      2036
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2023
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      86
      1999
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1488
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      105
      1380
    Aihe