Viime syksynä kun Tapani arvosteli Turun konsertissaan yleisöä siitä kun nämä eivät oikein kunnolla laulaneet yhdessä Tapsan kanssa erästä biisiä, niin lehdet kirjoittivat ,että Tapani pilkkasi yleisöään.
Mutta kun Madonna Jätkänsaaren konsertissaan yritti myös herätellä yleisöä laulamaan kovempaan ääneen, niin missään lehdessä ei mainittu yleisön pilkkaamisesta yhtään mitään.
Eli ihmetyttää vaan miksi toisen tekemänä sama asia on pahempi, kuin toisen.
Ihmettelenpä vaan
jummijammi_
2
310
Vastaukset
- vääntäjä´´´´
Kyllä oli kummankin laulajan tyylit ja kommentit saada yleisö laulamaan, ihan erilaiset. Joten siinä vastaus kysymykseesi.
Jos lehdet sitten kirjoittavat totuuden niin onko se väärin??? Ei ole.No, ehkä Tapsa ei siinä tilanteessa osannut valita sanojaan yhtä hyvin, kuin Madonna, mut eipä Tapsakan sitä miksikään pilkaksi ollut tarkoittanut. Ei se, että leikkisästi sanoo yleisön laulavan yhtä huonosti Härkätien molemmissa päissä nyt niin kauhee asia pitäis olla. Mut ainahan on niitä jotka ottaa nokkiinsa pienimmästäkin asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4048819Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723208- 171684
- 761118
- 761058
- 271045
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta63988- 55963
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss78957- 65910