Oletko mennyt Venetsista Kroatiaan bussilla? Kerro kokemuksesta, vinkkejä tms. venetsia on vain läpikulkua varten, joten kerro pari ehdotonta nähtävää sieltä. Kaikkea ei ehdi siellä katsella. Millaista aluetta rautatienasema on? Hotelli sijaitsee siellä. Suosittele ravintolaa minne mennä syömään. Ja onko Triestessä mitää katseltavaa?
Vastaukset 2
- sijaitsee
saarilla, jonne menee mantereelta vain yksi silta eli se ei ole läpikulkupaikka. Eli menetkö ohikulkumatkallasi yöpymään Venetsian rautatieaseman luokse? Pari ehdotonta nähtävää löytyy kyllä San Marcolta ja Rialton sillalta. Venetsian rautatieasemalta on pääsee kävellen kumpaankin. Ruokapaikkoja Venetsia on pullollaan.
Venetsiasta pääsee kätevimmin junalla Triesteen ja siitä eteenpäin. Minusta Trieste on kaunis kaupunki.
Tutustu karttaan ja matkaoppaaseen ennen matkaasi ja kysy sitten tarkemmin, mitä haluat tietää.- Jolie09
Kiitos nopeasta vastauksesta. En ole vielä ennättänyt hankkia Italian matkaopasta. Kroatian opas kyllä löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362042
- 41630
- 40603
- 42480
- 62472
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60470- 45460
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6427Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14423- 40411