KERTOKAAPAS

Eli tollasesta Audi 80 1.8S -87 kaasari koneella ja sillee.............!!!!!!!!!!!??????????????
61338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on jo että se on kaasaripeli.ite tappelin samanlaisen vekottimen kanssa jonkun aikaa,ei tullu kuntoon merkilläkää.ois kyllä tullu vaihtamalla sinne repullinen osia,mutta ois menny sen verran paljon rahhoo korjaamiseen,että möin poies koko vempeleen ja vaihoin ruisku peliin.tyytyväinen oon ollu(toimii jopa kylmänäki!)

Äänestä
  • Siis tuo 1.8 kaasari on tosi halpa huoltaa, joten siinä mielessä ei ruiskua kannata ostaa.

    Niin ja tyyppivikanahan on takajarrujen jumiutuminen(jos takana levyjarrut). Eipä tuossa mallissa paljon muita tyyppivikoja ole. Jämäkkä ja luotettava peli se on.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Siis tuo 1.8 kaasari on tosi halpa huoltaa, joten siinä mielessä ei ruiskua kannata ostaa.

    Niin ja tyyppivikanahan on takajarrujen jumiutuminen(jos takana levyjarrut). Eipä tuossa mallissa paljon muita tyyppivikoja ole. Jämäkkä ja luotettava peli se on.

    juuri näin, on yllättävän hyvä auto kaikinpuolin, jämäkkä ja todella kestävä, osat jo melko halpoja ja pystyy itse vielä korjaamaan vikoja helposti. Vikoja ei tuu tosiaan mieleen kun nuo takajarrut, kaasari.

    Äänestä

  • eki kirjoitti:

    juuri näin, on yllättävän hyvä auto kaikinpuolin, jämäkkä ja todella kestävä, osat jo melko halpoja ja pystyy itse vielä korjaamaan vikoja helposti. Vikoja ei tuu tosiaan mieleen kun nuo takajarrut, kaasari.

    Esim. alatukivarsien kumihelat väljät usein, samoin alapallot, jäähdytin vuotaa, takakontin valojen johdot katkeavat, venttiilikopan tiiviste vuotaa pakosarjan päälle (karmee haju), penkinlämmittimet ei toimi ym. mut siinä tärkeimmät. Silti hyvä auto, kunhan muistaa huoltaa ja pitää paikat kunnossa. Sama koskee tietenkin osittain muitakin merkkejä/malleja.

    Äänestä

Toi kaasari on kyllä aika piru. Mulla ilmeni vähä höhimistä ja siinä sitte aikani sitä ruuvailin ja pistin tiiviste massaa väleihin nii loppu nykimine. =)

Äänestä

..tosin 2.0E koneella. Oli aika raketti menijä, ainakin itselle riitti mainiosti. Takajarrut jumitteli, ja renkaat täristi 80-vauhdissa. Lisäksi kone veteli vähän öljyä (niinkuin nykyisessäkin) ja just toi pakosarjahomma vissiin oli kun haisi välillä ihme lemu. Mut periaatteessa oli ihan hyvä biili. Älä osta ilman ohjaustehostinta, ei oo kiva kaupungissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyyppi viat!? kirjoitti:

Eli tollasesta Audi 80 1.8S -87 kaasari koneella ja sillee.............!!!!!!!!!!!??????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu