Kyyhkystykseen apua!!

tartteesin apua kyyhkynmetsästykseen..... omalla maallani metättäessä niitä näkee, vaan harvoin. tiiän että niitä on täällä jonkun verran, ja näen niitä joka päivä..... miten ne voisi houkutella näkyville, että niitä voisi ampua?
2168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mustalle mullalle ja sitten ruokit niitä herneillä muutaman viikon ennen jahtikauden alkua.

Äänestä
  • peltotilkun niin ei muuta kun riistapelloksi..ohraa/kauraa ja hernettä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mestästäjä5785978887 kirjoitti:

tartteesin apua kyyhkynmetsästykseen..... omalla maallani metättäessä niitä näkee, vaan harvoin. tiiän että niitä on täällä jonkun verran, ja näen niitä joka päivä..... miten ne voisi houkutella näkyville, että niitä voisi ampua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu