vesi poika

Kelle kuuluu torilla olevat vesi pojan rahat, kun nuoret pojan lopit kävi niitä keräämässä itseleen,eli turhaa sinne on viskellä niitä.
2327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysyit kenelle kuuluu???sanoohan tun järkikin et nuoret,tai puliukot ne keräävät.Ja mielestäni jos joku senttejään sinne viskaa...niin nuorille ne suotakoon,vai mitä?

Äänestä

Taskuun vaan... noin pieniä määriä ei viitsi löytötavaratoimistoonkaan kiikuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sivusta seurannut kirjoitti:

Kelle kuuluu torilla olevat vesi pojan rahat, kun nuoret pojan lopit kävi niitä keräämässä itseleen,eli turhaa sinne on viskellä niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu