MIKÄ HYVÄ TRAKTORILAVETTI

Aksu76

Olen tehdasvalmisteista traktorilavettia hankkimassa 15t kaivinkoneen kuljetukseen joten mikä olisi hyvä ja laadukas merkki? Tarjota voi jos nurkista löytyy lavetti.

5

6653

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarvitko erillistä

      Lavettia.Tollanen kone kulkee järeän maan siirtokärryn päällä.Tietty avattavat laidat,jos leveä¨mmät laput.Erijuttu sitten jos siirrät lavetilla esim. paaleja y.m.

      • löytyy

        kauhajoelta 0500-940853 itse meinasin ostaa tuolta kaverilta mutta meni konekauppa mönkään ja jäi sitten lavettikauppakin toistaiseksi.


    • on laatumerkki

      Itselläni on Herbstin 2-akselinen lavetti, joka on kyllä erittäin laadukasta tekoa. Kantavuus 2-akselisellakin on 18 t. Toijalassa sijaitseva maahantuoja oli reilu kaveri, jonka kanssa kaupanteko sujui. Lavetti on suunniteltu Suomen vaatimuksia vastaavaksi mm. leveys ja telin väli, CE- kilpi löytyy, missä löytyy kantavuudet yms.
      Vuoden takuu ja tinkaamalla kotiinkuljetus samaan hintaan. Suosittelen soittoa Toijalaan 040-7327614.

    • nipa 64

      Ei ainakaan Yrjö Tenkasen lavetteja kannata ostaa JPM-lavetti on ihan surkea ja pinnatut renkaat, rungot valmiiksi halki ja pykineet. Herbst on vahva ja hyvin suunniteltu. Se on urakoitsijan ja tehtaan yhteistössä suunniteltu lavetti. Mielestäni kaikki muut samalta suunnalta tuodut lavetit on leluja.

    • tatti5

      Herbst on vahva, mutta omaa painoa liikaa, kantavuudesta pois, itse ostin predaattorin, nostettava etuakseli on hyvä. Hyvä lavetti, mutta kallis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6334
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5398
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      61
      4264
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4132
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3891
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      74
      1218
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      327
      1082
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      59
      1042
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      870
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      821
    Aihe