Doctors ohjelma

tänään

The Doctors ohjelma tänään. Lääkäri esitteli ja suositteli flunssan hoitoon homeopaattista tuotetta. Kehui itsekin huomanneensa kuinka oireet helpottui hetkeksi.

7

513

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TV:ssä

      "The Doctors ohjelma tänään. Lääkäri esitteli ja suositteli flunssan hoitoon homeopaattista tuotetta. Kehui itsekin huomanneensa kuinka oireet helpottui hetkeksi."

      Kiitos tiedosta! Voitko vielä kertoa miltä kanavalta tulee ja mihin aikaan?

      • MTV3:lla

        "Kiitos tiedosta! Voitko vielä kertoa miltä kanavalta tulee ja mihin aikaan?"

        Lääkärit MTV3 12.8.-09 klo 16.50

        On se hieno homma että homeopatiaa suosittelee nyt myös virallinen lääketiede.


      • räjähtävät!
        MTV3:lla kirjoitti:

        "Kiitos tiedosta! Voitko vielä kertoa miltä kanavalta tulee ja mihin aikaan?"

        Lääkärit MTV3 12.8.-09 klo 16.50

        On se hieno homma että homeopatiaa suosittelee nyt myös virallinen lääketiede.

        Nyt kaikki ryntäävät homeopaatille hoidattamaan flunssaansa puhumattakaan sikaflunssasta, kunhan se täydellä painollaan rantautuu syksyn tullen! Mistä meille riittää enää homeopaatteja? Täytyykö alkaa kouluttamaan terveydenhuollon ammattihenkilöitä jakamaan ihmisille homeopaattisia valmisteita?


    • et voi olla tosissasi

      Ymmärsinkö nyt oikein, että uskomushoitoalan ihmiset johdonmukaisesti kieltäytyvät ottamasta vastaan johdonmukaista ja perinpohjaista tutkimusnäyttöä siitä, että homeopatia ei toimi. Lisäksi fanaatikot ovat sitä mieltä, että lääkärit ovat aina väärässä eivätkä tiedä sairauksista mitään.

      Kuitenkin kun tvstä tulee amerikkalainen talk show, jossa on Unelmien poikamiehestä tuttu kaveri, niin hörhöjen epäilyt laukeavat heti. Kenelläkään ei ole epäilystä, että lievä nuha paranee homeopaattisesti. Eikö teillä oikeasti edes käväise mielessä sellainen ajatus, että kyseessä saattaa olla viihdeohjelma ja että flunssa paranee aina kaikilla ajan kanssa?

      Ovatko kaikki uskomuspalvelujen ostajat yhtä naiiveja vai onko kyseessä pelkästään edellisen kirjoittajan henkilökohtainen ominaisuus?

      • Samaa mieltä

        Vaikutat selvästi mahdottoman lukeneelta ja viisaalta ja asiaan todella perehtyneeltä henkilöltä. Kyllä kuuluu järjen ääni nimimerkin"et voi olla tosissasi" tektissä. Kunhan Suomi olisi täynnä sinunlaisiasi, niin maa pelastuisi hörhöiltä ja puoskareilta. TÄYDELLISTÄ, niin täydellistä!!!


      • minä...
        Samaa mieltä kirjoitti:

        Vaikutat selvästi mahdottoman lukeneelta ja viisaalta ja asiaan todella perehtyneeltä henkilöltä. Kyllä kuuluu järjen ääni nimimerkin"et voi olla tosissasi" tektissä. Kunhan Suomi olisi täynnä sinunlaisiasi, niin maa pelastuisi hörhöiltä ja puoskareilta. TÄYDELLISTÄ, niin täydellistä!!!

        Hahaa, ja kaikenlisäksi aika heikolta vaikuttaa homeopatian puolesta sekin, että nettipalstoilla heti juhlitaan "jee, homeopatian läpimurto", kun joku jenkki mainitsi henkilökohtaisesti suosittelevansa sen käyttöä FLUNSSAAN : D


      • hitaiden tv
        minä... kirjoitti:

        Hahaa, ja kaikenlisäksi aika heikolta vaikuttaa homeopatian puolesta sekin, että nettipalstoilla heti juhlitaan "jee, homeopatian läpimurto", kun joku jenkki mainitsi henkilökohtaisesti suosittelevansa sen käyttöä FLUNSSAAN : D

        Nyt täytyy ottaa huomioon, että ohjelmassa esintyy Unelmien Poikamiehestä tuttu kaveri. Hörhelöiden maailmassa se on kova auktoriteetti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1182
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      557
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe