Twilight

Mistä Twilight kertoo? Vanhempaa tuotantoa.
2327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"The old man tried to walk me home, I thought he should have known"

Much confusion arisen over the use of "old man" in "Twilight". In Dublin, the term "old man" was used in reference to one's father. However, many gay people in the United States and Britain were becoming more aware of their identity at the time, and believed the song was written in regard to their position in the 70s within society.

http://en.wikipedia.org/wiki/Twilight_(U2_song)

The song was supposedly written about the grey area of adolescence where "In the shadows, boy meets man."

1. nuoruusikä
2. murrosikä


U2 - Twilight (Original Version)

http://www.youtube.com/watch?v=5N9Ed_3wtdk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


samppa_ kirjoitti:

Mistä Twilight kertoo? Vanhempaa tuotantoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu