Ilmaiset kotisivut

paskoja. Loin kotisivut jo tämän vuoden maaliskuussa. Sivujen ylläpidon kanssa on ollut koko ajan ongelmia. Sivut eivät tue IE ja Mozilla selaimia ja muutokset eivät jää voimaan. Ylläpito antaa ympäripyöreitä vastauksia, tietämättä itsekään miten sivut koodataan oikein. Jos haluatte tapella ongelmien kanssa jatkuvasti, kokeilkaa Suntuubi.com kotisivujen tekoa !
5242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikös se nyt jo ole maalaisjärjellä pääteltävissä ja loogista, ettei ilmaiseksi tai halvalla yksinkertaisesti saa hyvää. Joskus ehkä riittävää, mutta silloin ei pidä ihmetellä, jos homma ei jossain vaiheessa toimikaan.

Äänestä

"Ilmaiset kotisivut täysin paskoja. Loin kotisivut jo tämän vuoden maaliskuussa."
Siis itse loit paskan?

"Sivujen ylläpidon kanssa on ollut koko ajan ongelmia."
Itse kait olet omien sivujesi ylläpitäjä?

"Sivut eivät tue IE ja Mozilla selaimia ja muutokset eivät jää voimaan."
Mikset koodaa että tukevat ja toimivat?

Huom. kommenttini ovat ihan aidon ihmetteleviä. En tunne tosin nimenomaan
Suntuubia vaan kysymykseni pohjautuvat omaan vankkaan kokemukseeni
sivujenteosta ja ylläpidosta eri weppihotelleissa.

Äänestä

uCoz nettisivu järjestelmä on tosi hyvä, paitsi että se on englannin kielinen. Olen siis itse sitä käyttänyt ja olen alkanut tekemään Wiki sivustoa nimeltä uCozpedia. Löydätte sen osoitteessa ucozpedia.urli.fi

Hemme ylläpitäjiä wikisivuille. Jos siis sinusta olisi ainesta ylläpitäjäksi, ja osaat käyttää Wikiä ja phpBB foorumi niin mene laittaa hakemus ylläpitäjäksi osoitteeseen ucozpedia.phpbb.fi kohtaan Ylläpitäjien haku.

Äänestä
  • Se on muuten ilmainen! Tässä vielä tiedot ominaisuuksista:

    * Universal content management system (CMS).
    * Hosting with unlimited disk space.
    * A lot of default designs to choose from.
    * A domain in any zone (for example: mysite.com).
    * Stable work of the servers (uptime 99.8%).
    * E-mail addresses of the form [email protected].
    * Automatic sitemap file creation.
    * Handy adding of video (youtube.com etc.).
    * Data backup.
    * Technical support and documentation.
    * Large community of users.
    * No cost of a website creation and support.
    * More than 500.000 people have already chosen uCoz in three years

    Huomioikaa sitten, että jos tarvitsette apua tai ohjeita, niin kannattaa käydä wikillä.
    ucozpedia.urli.fi

    Äänestä

siis ihan perus sääntönä sanoisin että jos palvelu on suomalainen ni poikkeuksetta ei varmasti ole hyvä!!
jos haluat ilmaista kotisivutilaa ni ehdottomasti joku ulkomainen palvelu etsi! ihan jo senkin takia et ne on AINA! valovuosia edellä "palvelutekniikassa" (php,mysql jne jne)


:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täysin kirjoitti:

paskoja. Loin kotisivut jo tämän vuoden maaliskuussa. Sivujen ylläpidon kanssa on ollut koko ajan ongelmia. Sivut eivät tue IE ja Mozilla selaimia ja muutokset eivät jää voimaan. Ylläpito antaa ympäripyöreitä vastauksia, tietämättä itsekään miten sivut koodataan oikein. Jos haluatte tapella ongelmien kanssa jatkuvasti, kokeilkaa Suntuubi.com kotisivujen tekoa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu