Seiskan mukaan Jari kertoisi pitkäaikaisesta suhteestaan miesystäväänsä Juhaan uudessa paljastuskirjassa.
http://www.seiska.fi/images_kannet/kansi112004.jpg
http://www.seiska.fi/images_kannet/kansi112004.jpg
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 122
Vanhimmat
vihdoinkin ulos kaapista.
Oli jo aikakin.
SYYLLISET SIIHEN ETTEI TOLLAISIA ASIOITA VOI SANOA TAI KÄSITELLÄ VAIKKA HALUAISI ON KUULE IHAN ME JUNTIT AHDASMIELISET SUOMALAISET JOTKA MÄÄRITTELEMME IHMISET SEKSUAALISUUDEN MUKAAN.. TYHMÄÄ, EPÄREILUA JA OIKEASTAAN AIKA KÄSITTÄMÄTÖNTÄ KÄYTÖSTÄ KANSALTA SIVISTYSVALITOSSA. JOTEN MINUN PUOLESTA PYSYTKÖÖT KAAPISSA KAIKKI KETKÄ HALUAVAT, OVATPAHAN ONNELLISEMPIA TYPERIEN SUOMALAISTEN KESKELLÄ!!!
homo voittaa meille euroviisut...!
eiks Israelkin voittanut yhet kisat transsun avulla :))? So big deal? Eiköhän se ole saman tekevää missä Jari muniansa huuhtelee, pääasia on että on onnellinen. (ja voittaa ne peevelin kisat :))
Miksi joitakin kiinnostaa kuka on homo, ja kuka ei ole ?
Miten toiset jaksavat jauhaa tästä... vaikka kuinka pitkään ?
upeaa huomata että jollain muullakin on järki päässä. Säälittävää spekulointia asioista mitkä ei kuulu kenellekkään, ja ennenkaikkea ei saisi vaikuttaa siihen mitä ihmisestä itsestään ollaan mieltä. Teot ja saavutukset puhukoot puolestaan, mitään helvetin väliä seksuaalisesta suuntautumisesta!!! : )
On todella surullista, että muuten hieno artisti ja muusikko Jari Sillanpää sairastaa tällaista irvokasta asiaa, ja kuitenkin kehtaa olla esikuvana ihmisille. Ehkä Jarinkin olisi syytä hakea apua tähän ongelmaansa.
sinä voit tollasen asian lauottuasi väittää että olet itse päästäsi terve?? otan osaa. Kuulut juuri noihin reppanoihin , joilla ei ole omaa elämää.. ja jotka keskittyvät aivan epäolennaisiin asioihin...ja eivät edes halua katsoa asioiden oikeita puolia. Mun puolesta, pane vaikka sementtikengät jalkaan ja hyppää avantoon..
Vaikka tällä palstalla kaikki tuntuvat puolustavan tuota omaa "mussukkaansa", niin eihän siitä mihinkään pääse, että Sillanpään (kuten myös kaikkien muiden puppelipoikien) mieltymykset ovat ällöttävää!!
Lieneekö Jarikin saanut kasvatuksensa lapsuudessa liian naisvaltaisessa ympäristössä. Tällaisia kieroutumia se saa aikaan, kun lapselle ei anneta rajoja, ja kukkahattutädit käyttävät kasvatusmenetelmiään!
Ei ennen vanhaan ollut homoja, silloin lapsilla oli vielä miehen mallia saatavilla!
Oksettavaa! Asia jota ei voi puolustaa, ja en käsitä ihmisiä joiden mielestä se on normaalia!!!
"Ei ennen vanhaan ollut homoja"...
Paskan vitut!
Jos evoluutio olisi halunnut että on homoja niin kai se olisi luonut niille kyvyn lisääntyä?
Ei miestä ja naista oo kehitetty turhaan?
AI ettei ollut homoja vai?? Ihan taatusti oli, mutta ihmiset oli vain häveliäämpiä, eikä sukupuoliasioista vain keskusteltu julkisesti.
Kasvatus tai ympäristö ei tee kenestäkään homoa, se on ns. sisäsyntyistä.
Mitenkä tämä asia nyt Jarista tekee huonomman? Tuleeko lauluäänestä kenties huonompi, jos hänen seksuaalinen suuntautumisensa on julkista?
Jos evoluutio ei olisi halunnut homoja, heitä ei tällä pallolla tallustaisi.
Homo tai lesbo ei ole steriili. Homolla ja lesbolla on tämä peräänkuuluttamasi kyky lisääntyä. Missä umpiossa olet kasvanut? Suomessa on satoja lapsia, jotka elävät sateenkaariperheissä.
Ja vielä evoluutiosta: onhan se "kehittänyt" esim. muulin, joka ei tosiaan voi lisääntyä; hevosen ja aasin jälkeläinen on aina steriili.
Mikähän evoluution tarkoitus on ollut, kun nahkahousupoikia on kehitelty?
Uskomatonta, miten typeriä ihmiset ovat. Homous on sairaus tai mielenvinoutuma, miten vaan. Se on sairasta, enkä käsitä miten ihmiset voivat olla tälläisen oksettavuuden puolella.
Tekeekö se ihmisestä jotenkin paremman, jos hyväksyy homot??
ilman muuta..ja poikkeuksetta homoouden hyväksyvöt ihmiset ovatkin kaikin puolin tasapainoisempia ja elämässään menestyvämpiä..homokammoiset ovat useimmiten täynnä omia ongelmia..Hakeudu hoitoon ongelmiesi takia!
Ihmisestä ei homojen hyväksyntä tee parempaa. Avarakatseisuudesta ja inhimillisyydestä se kertoo sitäkin enemmän.
Sua vain itse asiassa harmittaa se, että ennen sentään edes homot olivat niitä joita sait katsella alaspäin. Nyt kun ajat ovat muuttuneet, oletkin siellä alhaalla yksin. Voi voi, se on sitä huonompaa hiihtokenkää.
Se on aivan se ja sama mitä mieltä sinä olet homoudesta. Homous ei ole sairausluokituksessa enää kuin joissain islamilaisissa maissa. Länsimaissa sitä ei tiede pidä edes poikkeavana seksuaalisuutena vaan yhtenä seksuaalisuuden ilmenemismuotona. Normaaliuden mitta on nykyään aika avara. Sinäkin ahtaine maailmankuvinesi mahdut sinne mukaan. Tosin en tiedä kuinkan kauan, purkauksesi vaikuttaa aika epänormaalilta.
Jari kävi pikkukundina joka päivä uimassa Luulajan uimahallissa, miesten puolella. Sieltä se lähti...
Sitäpaitsi homous ei ole sairaus sen enempää, kuin heterouskaan. Kaikki ihmiset ovat vähän biseksuaaleja, mutta useimmilla käyttäytymismalli ohjaa jompaankumpaan suuntaan.
Ja se on jokaisen ihan oma asia!
voi sviddu..mistä sä tommosen keksit..vuotituhantisnero Leonardo da Vinci oli homo ja millon luulet hänen eläneen..En käsitä ihmisiä joiden mielestä homous on epänormaalia..Ilmeisesti kyse on vakavista ongelmista heidän omassa elämässään.
nykyisin ovat trendikkäästi ikisinkkuja, kuten Jari, Marco yms. ovat monesti kertoneet olevansa.
Ihmisellä on vapaus omata mielipide asiasta kuin asiasta. Jos homous tuntuu inhottavalta ja vinoutuneelta niin ei se ole mikään hävettävä asia. Ei ole luonnollista myöskään se, että esim. täysi-ikäiset lapset harrastavat seksiä vanhempinsa kanssa. Onhan siinäkin kysymyksessä kaksi aikuista ihmistä joilla on tunteet.
On muodikasta nykyään olla hirmu avoin ja suvaitseva asian kuin asian suhteen. Ihmiset eivät vain ymmärrä, kun tuomitsevat homovastaiset ihmiset yhtä pahasti kuin homovastaiset tuomitsevat homot, he sortuvat samaan kuin homofoobikot.
Harva ns.muodikas suvaitsevainen homojen ymmärtäjä riemastuisi, jos oma lapsi ilmoittaisi harrastavansa samaa sukupuolta edustavan kaverinsa kanssa/seurustelevan tämän kanssa.
Nykyaika on vain menossa siihen suuntaan, ettei mikään ole enään pyhää. Arvot murskataan sen kun keretään.
Avioliittokin häpäistään.
Kyllähän se kikuli on sitä varten että, se työnnetään vaginaan,eikä karvaiseen takapuoleen.
"Avioliittokin häpäistään"
No se ainakin on häpäisty heteroiden omalta taholta. Siihen ei ulkopuolista apua ole tarvittu.
Erotilastot ym. kertovat omaa kieltänsä.
On se vaginankin ympäristö aika karvainen ja kaiken lisäksi aika lähellä peppua. Molempiin näyttää hyvin mahtuvan joten luonto on hoitanut tässäkin valinnan vapauden. Ja mitä se kikuli siellä suussa tekisi jos kerran vagina on ainut oikea aukko?
Jos sen saa sitten kuitenkin työntää sinne suuhun, niin ei kai sillä ole väliä ainakaan luonnon kannalta onko se suu miehen vai naisen?
Tuskin sitä kautta ainakaan raskaaksi tullaan.
Joten kikulin imettäminen naisella on yhtä luonnollista kuin miehellä. Sunkin kannattaa kokeilla, mies tekee sen aina paremmin :)
PS. Ja sopis kaikesta päätellen sunkin suuhun, saispahan sekin hyödyllisempää tekemistä kuin paskan jauhamisen...
Herra sanoi Moosekselle:
"Jos mies makaa miehen kanssa niin kuin naisen kanssa maataan, he ovat molemmat tehneet kauhistuttavan teon ja heidät on surmattava. He ovat itse ansainneet kuolemansa."
Juu juu. Mutta kuten tossa aiemmin yks totes, niin vagina on eri juttu kuin peppu. Joten mies ei voi maata miehen kanssa kuten naisen kanssa maataan koska miehellä ei ole vaginaa. Joten toi ei koske homoseksuaalisuutta mitenkään.
..se vaan nyt sattuu olemaan silleen, että jos homous olisi normaalia, niin heterous olisi silloin epänormaalia. Olisimme jo kuolleet sukupuuttoon aikoja sitten! Mietipä sitä!
...jona olen kirjoittanut mm. feministipalstalla parisen vuotta, huomautan vain, että en ole tämä proffa, joka lienee uudempaa tuotantoa --- hassua, että täällä on useampiakin proffia liikkeellä, tämä ko. ilmeisesti biologian proffa.
ei nyky lääketiede pysty ainakaan vielä
ÄLÄ tapa, miten nyt suu pannaan!
tuo sit on olevinaan..homotkin pystyy lisääntymään..ja mitäs väliä sil sit vaikk oliskin kuoltu sukupuuttoon, eihän suakaa silloin olis..mikä varmaan olis hyvä asia..
Homo tai hetero. Jokaisen henkilökohtainen asia, ei kuitenkaan oma valinta.
Minun maailmani romahti kun mieheni kertoi 7:n avioliittovuoden jälkeen olevansa homo. Oli sentään 2 pientä lasta ja tulevaisuus täynnä yhteisiä unelmia.
Olisipa kertonut aikaisemmin. Olisin säästynyt eron tuskalta ja siltä nöyryytykseltä kun sain luovuttaa mieheni toiselle miehelle.
kuinka se tapahtuu??????????
lisääntyminenkö..ihan siihen tapaan kuin kirjoissa kerrotaan..
Taidat olla päästäs vialla. Sulle noin pitäs tehdä. Homot on jees...
"Ei ennen vanhaan ollut homoja..."
missä peräkylähörkkölässä asustelet ja minkälainen on sivistystasosi! Et paljoakaan ole tietoinen ihmiskunnan asioista!
Miesten välinen seksielämä on yhtä normaalia kuin miehen ja naisen välinen. Kyllä siinäkin mies laittaa mulkkunsa naisen takapuoleen kuin miehetkin tekevät. Mitä eroa sillä on?
Miesten välistä rakkautta sekä seksiä on ollut kautta aikojen antiikin kreikasta Jeesuksen aikoihin ja aikaisempaakin ajankohtaan. Liekö Jeesuskin ollut homo? Mieti sitä.
Niille, jotka pitävät Jaria epänormaalina, ja sitä myötä hoidon tarpeessa, niin kyllä se Jari tässä keskustelussa on varmaan kaikkein tervein. Aina on huomioitava se seikka, että kun yläpäässä leikkaa, kaikki on hyvin. Mutta kun useimmilla täällä keskustelupalstoilla voi rivien välistä lukea, että vehkeet kyllä toimivat, mutta yläpäätä palelee.
Jari Sillanpää on henkisesti vahva ja terve kaveri.
Sitäpaitsi Jari on helvetin hyvä laulamaan ja sen lavashow on kansainvälistä tasoa!
miks homoseksuaalisuus pitäisi parantaa ? häh?
eihän se ole sairaus... niin... siinpä sinulle ...
Ei leonardo da vinci mikään homo ollut. Mikään facta ei todista sellaista, ei edes viittaa siihen suuntaan. Se, että asiasta näin väitetään yhä uudelleen ja uudelleen kaiken maailman keskustelupalstoilla ei asiaa todista, kun kukaan ei pysty osoittamaan alkuperäistä tietolähdettä tämmöiselle väitteelle. Sinkku hän oli, ja oli hänellä oppipoikakin, mutta tuohon aikaan ammatit hankittiin oppippoika-kisälli-mestari-reittiä.
- Ovatko sitten kaikki amiksen poikamiesopettajat homoja?
hyi saatana.
käytät tommosta nikkiä, joka on täysin päinvastainen kuin luonteesi?
Saatana se on joka nauttii ihmisten homoiluista samoinkuin muistakin pervoiluista. Ja se että ihmiset eivät tajua enää oikean ja väärän eroa, johtuu just siitä, että saatana on sokaissut heidän mielensä ja sitähän se alussa halusikin kun houkutteli Aatamin ja Eevan kulkemaan omien halujensa mukaan.
Ensin pitää kai todeta, ettei minulla ole mitään merkitystä hänen seksuaalisella suuntautumisellaan. Mutta tässä tulee kaksi asiaa väistämättä mieleen :
1. Miksei Sillanpään homoudesta voi puhua julkisesti ? Onhan se ollut kuitenkin monien tiedossa jo vuosikaudet. Varsinkin lehdet eivät uskalla tästä kirjoitella, todennäköisesti kymmenientuhansien lukijoiden menetyksen pelosta.
K.o. juorulehti oli tavallaan jo melko uskalias jutussaan.
2. Jari on käsittääkseni tuhansien nuorten ja vähän vanhempienkin naisten unelmien kohde. On kai se reilua kertoa heillekin. Jotkut ovat ehkä kieltäneet asian itseltään. Siihen auttaisi totuuden kertominen Jarin itsensä suusta.
Olen aina tiennyt hänen homoudestaan eikä se ole laulutaitoon mitenkään vaikuttanut.Mitä väliä homoudella on jos ihminen on muuten tosi symppis niinkuin hän.Meitä on paljon naisia,jotka hyväksymme homot.Meillä on perhettuina sekä työtovereina homoja.Heidän kanssan ei koskaan mitään ridan poikastakaan mistään asiasta.Ovat selkeästi mukavampia kuin heterot.
No hei haloo!!!
Ei kai Jarin ihailijat nyt mitään seksikumppania ole ajetellutkaan Jarista.
He ihailevat häntä siksi, että Jari on todella hieno ihminen ja lahjakas taiteilija. Toivottavasti luette tulevan Aino Suholan kirjan Jarista . Siinä selviää monelle kuinka sydämellinen ja ihana ihminen hän on.
Aino Suholan mielipide on vain yksi mielipide. Lukekaa Toni Halmeen kirja "Jumala armahtaa, minä en", sieltä löytyy myös yhtä hyvä mielipide Jarista.
Ei nyt ole kysymys siitä, etteikö hän olisi mukava ihminen ja taitava laulaja, vaan siitä, että hänen mieltymyksensä eivät kestä päivänvaloa. Se tosiasia ei tästä mihinkään muutu, homous ei ole normaalia. Oli Suholat ja muut keski-ikäiset ämmät Jaristaan mieltä mitä hyvänsä.
sinun mielipiteesi. Päivänvaloa ei kestä sekään, että toista mieltä olevia täytyy nimitellä keski-ikäisiksi ämmiksi.
päivänvalon nimittäin Jarin mieltymykset..se on taas toinen juttu että kenenkään seksuaalinen suuntautuminen ei kuulu toisille ihmisille ja sen takia niitä ei tarvitse tuoda päivänvaloon
aiheellinen! Ajattelin olla kirjoittamatta tähän älyvapaaseen keskusteluun mitään, mutta haksahdin kuitenkin...
Mistä sä olet saamut tietosi, että se olis sellainen mies, kun ei sitä kukaan muukaan ole varmasti tienyt?
Näiden pedojen suhteen? Ihan samaan kieroutuneeseen kastiin katon myös homot, ei niitä voi "parantaa". Homous on nyt vain sallittua, koska se tapahtuu kahden aikuisen kesken, mutta samaan kieroutuneeseen luonteeseen se kummiskin kuuluu...
Ja mitähän tekemistä pedoilla ja homoilla on toistensa kanssa?
Pedofiileja esiintyy sekä heteroissa että homoissa. Jos aikuinen käyttää hyväksi lapsia, ei hän ole hetero tai homo, hän on pedofiili.
Voit toki niputella mielestäsi poikkeavia asioita ja rinnastaa ne samanarvoisiksi. Pedofiilia on rikollista toimintaa, homoseksuaalisuus ei. Se on normaalia kahden ihmisen välistä seksuaalisuutta jossa on kyse muustakin kuin seksistä.
Olet sentään jossakin oikeassa. Kuten sanoit, homoja ei voi parantaa. Ei niin. Eikä tarvitsekaan kuten tiede ja humanistit hyvin tietävät. Maailmankuvaa sen sijaan voi laajentaa, joten sinullakin on vielä toivoa.
Evoluution tarkoitus???
Mikä tarkoitus sillä voi olla ellei sitten usko Jumalan sitä ohjaavan?
Evoluutio etenee arvovapaasti. Ei evoluutio ole kiinnostunut arvoista ja moraalista. Evoluutio on biologiaa. Jos homous olisi jotenkin evoluution vastaista, tulee se kaiketi katoamaan maailmasta. Jos homous on ihmiskunnan olemasssaolon uhka (vrt.väestön kasvu) niin kaiketi evoluutio muuttaa miestä niin että se pystyy itsekin synnyttämään.
Joten älä huolehdi evoluutiosta. Ei sekään ole kiinnostunut sinun arvoistasi. Tapauksessasi voisi kai todeta, evoluutio se vaan kulkee ja koirat ne vaan räksyttää, hau hau!
Tän aiheen homojen vastustajat tuntuu olevan yks ja sama henkilö. Henkilö vaan muuttaa nimimerkkiään koko ajan.
Minäkii olen vast nyt ruvennu ihmettelemään, kun Silvennoisen Mikon ANNETTIIN tulla kaapista ulos ,että missä on kaikki suomalaiset seksuaalivähemmistöjen julkkikset.
Mä oon aina luullu että lehdet (seiska) oikein selvittäis, että kuka on homo ja kuka ei, koska tämä kasvattais myyntiä. Mut lehdet ei ole halunneetkaan paljastaa homoja (Silvennoisen tapaus).
Ruotsi on jälleen kerran meitä edellä.
Jos minua tarkoitat, että muuttelen nimimerkkiä, niin olet vääräsää. Kyllä näitä muitakin homouden vastustajia voi olla. En ole siis yksin ajatuksineni!
Jenkeissä on kristityiksi kutsuttuja yhteisöjä, jotka kieltävät evoluutiokehityksen Raamatun vastaisena. Heikäläisille miekkosille ei myöskään kyrpä maistu. Siinä on hengenheimolaisia niille, jotka hakevat kaikupohjaa toisten ihmisten seksuaalisten suuntauksien arvostelulle.
että Siouxit opettivat omat lapsensa rakastelemaan??? Se oli normaalia heidän kulttuurissa. Isä opetti tyttäriään tyydyttämään miehiä ja äiti poikiaan tyydyttämään naisia. Sairasta eikö vain. Mutta eikö kahden miehen tai kahden naisen välinen seksi ole aika sairasta?? 1000-1500 luvulla naiset naitettiin 12 vuotiaina 40 vuotiaille. Se oli silloin normaalia. Homoushan esiintyi jo silloinkin. Samurajt oli homoja jne. Eikö tämä sairaus pitäisi siirtyä historiaan niin kun muutkin mainitsemastani asiat.
Minkäs ihminen luonteelleen voi. Toisia kiihottaa paskan haju ja peräaukon rassaus, toisia ei.
Ja toisia kiinnostaa pilaantuneen kalan haju.
Hyi v***u...
evoluutiossa ei homot pärjää!!!ainakaan lisääntymällä!!!
Pelkäätkö että joudut itse vaikeuksiin taipumustesi kanssa, kun et voi hillitä niitä?
MIKÄ IHMEEN SILVENNOINEN???
Ei pärjää niin. Mutta eipä evoluutiossa enää tarvita miestäkään ainakaan lapsen tekoon teknisesti. Ei tarvita kuin pakkaseen spermaa niin johan saadaan tytöt paksuksi tieteen keinoin. Näistä sitten syntyy lapsia, osa tietenkin miehiä. Näin saadaan uutta spermaa lisääntymiseen. Mutta fyysisesti naisen ja miehen aktia ei enää tarvita lisääntymiseen. Ja sen siemenenhän voi ottaa homo- tai heteromieheltä.
Eli ihmiskunta ei tuhoutuisi vaikka heterot loppuisivat maailmasta. Evoluutio on kehittänyt ihmiselle aivot joilla se pystyy huolehtimaan lisääntymisestä ilman luonnon keinoja. Evoluutio on menneen päivän lumia. Nykyihminen osaa jo ohjata sitä ja korjata sen puutteet.
Mitäs jos miesten kivekset lakkaisivat valmistamasta siittiöitä? Mten akat sitten tulis paksuiks?
Jari saattaa voittaa euroviisut!
Mahdollisesti mutta saa luvan ottaa ne siivet pois selästä Prkl.
Suuresti huvittuneena seurailen tätä "Meidän Jarin naisihailijoiden maan pinnalle tiputtammiskeskustelua". Siinäpä teille erittäin vaikea, sanoisinpa jopa mahdoton tehtävä. ;)
Tulee ulos kaapista?
Onks se muka jossain kaapissa? Kaikkihan sen näkee, että se on homo, ei sitä tarvitse erikseen kailottaa.
Uskomatonta.
En tiennytkään, että SILLANPÄÄ on näin suosittu ?
NYT on varmasti Suomella Euroviisuissa edustaja, joka ei jätä ketään kylmäksi.
http://www.seta.fi/z/main/sillanpaa.htm
En pidä muutenkaan suomalaisesta viihteestä sen slaavilaisuutensa takia, mutta se Sillanpään pääsy Euroviisuihin ihmetytti mua, koska aika hienoja biisejä oli tänä vuonna kilpailemassa Suomen loppukarsinnassa. En ollenkaan sanoisi, että vihaisin Sillanpäätä sen suuntautumisen takia, pikemminkin säälin häntä, toisaalta koko Sillanpää minua ei yhtään kiinnosta.
Pikemminkin mua ärsyttää se, että aina pääsee Suomea edustamaan laulu joka on mauton ja jo etukäteen jossain SDP-YLE-n toimistoissa päätetty. Olen ylpeä tämänvuotisesta Viron todellakin originaalisesta ja VIROlaisesta biisistä joka tulee toivottavasti pärjämään. Muistan, että myös Norjan ja Irlannin etnohitit ovat yleensä saaneet ääniä. Sillanpään halleluja-juttu kuulosta vähän siltä ikäänkuin Ricky Martin olisi tullut uskoon tai kuunellut latvian venäläisen Maria Naumovan eurohittiä...
Joo ja minua ärsyttää aina se kun Suomessa aletaan huonon viisumenestyksen jälkeen etsimään syyllisiä ja "vilpin aiheuttajia" toisista kansoista. Muistan miten viileästi otettiin Suomessa vastaan parin vuoden takainen Viron euroviisuvoitto. Olisi hyvä katsoa itseään myös peilistä. Suomalaisesta pop-rock musiikissa pidän kyllä esim. niistä, jotka ovat myös muualla maailmalla menestyneet, lähinnä englanninkielisen kaupallisen suomalaisen musiikin tekijät.
HOMO!!!!!!!!!!!!!!!
täytyy nyt kuitenkin osallistua tähän varsin ala-arvoiseen keskusteluun,että näiden homo-vihaajien mielipiteet kertovat enemmänkin heidän omasta henkisestä ja seksuaalisesta kehittymättömyydestään kuin muiden.Näiden vihan ja inhon tunteiden alkuperäinen syy ei varmaankaan juonna raamatusta tai uskonnosta yleensä,vaan ne peilaavat ihmisen omaa suhtautumista itseensä,omaan kehoonsa,seksuaalisuuteensa ja muihin ihmisiin.Ja valitettavasti näiden tunteiden taustalla tuntuu olevan usein itse-inhoa ja inhoa ihmisyyteen sinänsä.
Ennen oli kaikki hyvin kun, homot pysyivät kaapeissaan.
Nyt kun tämä suomen eurooppalaistumisuus on huipussaan,pitää täällä ruveta paapomaan homoja.
Saavat mennä jopa "naimisiinkin".
Mitäs puolenvuosisadan päästä
Lapsen nussijat alkaa vaatimaan samoja oikeuksia.
Ei se ole mielenvika jos haluaa kiksauttaa alle 14 vuotiasta. ym.ym.ym.
Entäs siskonnussijat ja äidinnussijat,sun muut mielihalujensa tyydyttäjät?
Ennen oli kaikki hyvin...
Vaimon raiskaaminen oli jokamiehen oikeus. Lapsen sai pieksää vaikka henkihieveriin.
Lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ei edes puhuttu, vaiettiin vain.
Mutta kaikki oli hyvin. Homot olivat kaapeissaan. Se taas johti siihen, että pysyviä suhteita ei voitu luoda vaan seksi oli anonyymiä ja satunnaista jolloin riski saada esim. hiv oli paljon suurempi. Kuinkahan moni toi sairauden aviovuoteeseen koska ei uskaltanut tulla kaapista ulos vaan joutui elämään kaksoiselämää.
Tuomarin mielestä tämäkin oli siis paremmin. Kaapissa olosta pääsi kärsimään pahimmillaan aviopuoliso ja lapset kun jostain syystä kulissit eivät kestäneetkään.
Jotenkin minusta tuntuu reilummalta kaikkia kohtaan, että nyt on asenteet ja laki tulleet ihmistä vastaan ja kukin voi lain puitteissa
elää suhteessa mieheen taikka naiseen kuten haluaa.
Tuomarin porttiteoria on naurettava. Kun nyt on hyväksytty parisuhdelaki, uhkaa meitä muka tulevaisuudessa esim. pedofilian hyväksyminen. *haukotus* Pedofiileihin on viime vuosikymmeninä suhtauduttu aina vain vakavammin myös lainsäätäjän ja yleisen mielipiteen taholta. Samaan aikaan kun homojen ja lesbojen oikeuksia on lisätty, on lapsen hyväksi käyttöön suhtauduttu entistä tiukemmin. Kaiken lisäksi yleensä homojen oikeuksia ajaneet ihmiset ovat olleet etulinjassa taistelemassa pedofiliaa vastaan.
Porttiteoriasi on täysin perusteeton, eikä sillä ole muuta tarkoitusta kuin jatkaa yhden kansanosan oikeuksien polkemista jatkossakin.
Onneksi yhteiskunta on suvaitsevaisempi kuin tuomari. Se näkee metsän puilta. Homojen ja lesbojen ihmisoikeudet eivät ole keltään pois.
kai siinä, että Sillanpää ei anna ymmärtää olevansa hinaaja vaikka on.
että tuoda esiin kuinka oksettavaa homous on. Mun puolesta homot voisivat pakata suklaata vaikka yöt läpeensä, mutta ei niitä tarvitse tuoda koko kansan eteen näytille. Eli niitä "tyttöystäviä" tässäkään tapauksessa.
Tosiaankin kaikki muut luonnottomuudet voivat kukkia myöhemmin varmasti yhtä vapaasti kuin homot nykyään.
Aikuiset lapset ja heidän vanhempansa voivat rekisteröidä parisuhteensa ja sisarukset naivat keskenään sen kuin kerkeävät.
Aikaisemmin homoseksuaalisuus oli rikollista, myöhemmin se luokiteltiin sairaukseksi ja nyt sitä pidetään mukamas täysin normaalina.
Pelottavaa on ajatus siitä että esim. pedofilia olisi tulevaisuudessa hyväksyttävää.
kukaan ei noin ajatele muu kuin itsensä kieltävä homo, voit olla kuitenkin rauhassa, kyllä sinutkin hyväksytään tämän yhteiskunnan jäseneksi, vaikka et muita tuomitsikaan ...
alan epäillä sinua, kun sinun pitää mainita itse olevasi hetero, ... monessa homossa taitaa olla paljon enemmän miehisyyttä kuin sinussa on
missä tynnyrissä nämä nimim. Hetero sun muut on oikein kasvanut???
Onko tällainen yleistä paikkakunnallasi? En ole koskaan moisesta kuullut..
anna siskosi olla rauhassa..se ei ole sallittua..
Onhan ennekin nussittu lähisukulaisia....tuli kusipäitä mielisairaita ihmisiä !!!!!!!!!!!
Vihdoinkin homo tuli kaapista.
Katsotaan, hillitseekö tämä naisihailijoinden määrää yhtään. Naiset vissiin ajattelevat että kun pääsis antamaan pillakkaa Jarille, niin se parantuisi siitä homoudesta. Mutta ei parane! On se sen verta tiukka Marabou-mies.
Vois ne muijat tosiaan tajuta, että ei heillä ole mitään mahdollisuuksia. Voi olla kova kolaus monelle. Ja sit kun vielä miettivät, mitä kaikkea se Jari oikeesti miesten kanssa sängyssä duunaa. Sääliks käy nenästä vedettyjä naisreppanoita.
Voi voi pojat, kohta sattuu. Naiset eivät hylkää Jaria sen homouden takia, kai me se ollaan jo kauan tietty. Kunpa suomalainen hetskumies olisi edes vähän Jartsan kaltainen, avoin ja huomioon ottava!
Naiset ovat onnellisia, että Jari uskaltaa olla oma itsensä. Hetskumiehet vois jo lakata kadehtimasta Jaria. Miksi muuten ne koko ajan on jauhaneet Jarin homoudesta??? Ei kai se hetskumiestä pitäis kiinnostaa, ellei sitten ole itselläkin vähän sellasta suuntautumista takaraivossa...
lol
Ymmärrän miksi homous on naisten mielestä mielenkiintoista ?
mutta että miesten, sitä en ymmärrä.
Kaikki homot varmasti nauttivat jonkinlaista arvontuntoa, mutta että miehet vielä heitä tukemaan.
Jokainen mies joka tykkää katsella lesboilua videoilta, hyväksyy homoseksuaalisuuden.
Lesboilukin voi olla oksettavaa, tietyssä mielessä. Toki jos kaksi nuorta tyttöä hyväilee toisiaan... En silti hyväksy homoilua, vaikka valtionjohto on kyllä asiasta toista mieltä:
http://gaytoday.badpuppy.com/garchive/world/020800wo.htm
Kummallista, että homojen ja lesbojen seksi oksettaa sinua. Jos sinulla ei ole ongelmaa oman seksuaalisuutesi kanssa, luulisi ettei sinua asia liiemmin hetkauta. Olen homo, eikä minua okseta heteroiden keskinäinen seksi. Pikemminkin pidän sitä kauniina. En sijoita mielessäni itseäni naisen kanssa sänkyyn, koska se ei kiinnosta minua. Sinun mielessä pyörii ilmeisesti seksi miehen kanssa, koska koet sen noin voimakkaasti.
Jos homostelu on mielestäsi sairasta ja oksettavaa, pitäisi myös tyttöjen hyväilyn olla sitä. Mutta eipä näytä olevan. Miksi? No siksi, että se ei uhkaa sinua mitenkään. Miksi kahden miehen välinen seksi sitten on sinulle uhka? Sitä en voi ymmärtää muuutoin kuin että se tulee jollain tavalla lähelle sinua.
Luulen, että haluaisit suuseksiä miehen kanssa. Se haaveesi ahdistaa sinua niin että haluat kieltää koko homoseksuaalisuuden olemassaolon. Neutraalisti homoihin suhtautuvilla ei ole fantasioita omasta sukupuolesta. Siksi heidän ei tarvitse todistella muille heterouttaan.
Miksi ihmeessä homoilla pyörii päässä että kaikki haluaisivat olla homoja? Ettäkö haluaisin jonkun työntävän "juustokuorrutetun" lerssinsä suuhuni? Todellakin sairas ja oksettava ajatus.
ällöttää myös pedofiili, isän ja aikuisen tyttären välinen seksi,äidin ja aikuisen pojan välinen seksi ,homo seksi.
minä se mahdan tosi kieroutunut,vai mitä.
(tuskinpa vastausta tulee)
Kieroutumisestasi en tiedä, mutta tekstistäsi päätellen vanhempasi ovat serkkuja keskenään.
Selvää on tietysti, että nuorten, nättien naisten "lesboilu" on kaunista katsella, mutta lävistettyjen-maihinnousukenkä-tatuointi-läskilesbojen ei todellakaan.
Joo, sairasta ja oksettavaa se on minustakin, jos hygienia laiminlyödään noin pahoin (heteromiehillä tapana?) että ihan juustokerros muodostuu lerssille ja sitten vielä pitäisi suuhun se ottaa.
Olen kanssasi samaa mieltä, että lerssiä on kivaa ja tervettä imeä silloin kuin se on juuri pesty.
Sä oot Markku nopeesti kehittymässä kunnon hooveriksi :)
Lesbot on kiukkuisia ja melkein kaikilla on mielenterveysongelma.
homo on terve mutta pedofiili,isän suhde 18 vuotiaaseen tyttäreen ym. on sairasta.
tuntuupa kummalta
Mielenkiintoista. Sinun arvomaailmassasi isän ja tyttären välinen seksisuhde on rinnastettavissa kahden aikuisen miehen tai naisen suhteeseen. Kaikin mokomin. Sehän kertookin sinusta ihan riittävästi. Minun arvoni ovat toisella tasolla.
Isän ja tyttären seksisuhde tapahtui se missä iässä tahansa on epätervettä. Samoin kuin samaa sukupuolta olevien perheenjäsenten välinen seksisuhde.
Homo tosiaankin on tutkitusti ihan terve. Silloin kun kyseessä on itsenäisten tasavertaisten ihmisten suhde. Sekä heteroille että homoilla voi esiintyä esimerkkisi kaltaista seksuaalisuutta jota ei voi puolustella. Niitä ei kuitenkaan voi rinnastaa terveeseen seksuaalisuuteeen.
Sitäpaitsi, isän ja tyttären välinen seksisuhde kuulostaa enemmän heteroiden jutulta. Suotta sinä siihen homoja sotket. Vai pitäisikö esimerkkisi vuoksi heteroseksuaalisuus tuomita sairaana???
No miksi naisten sitten pitäisi ottaa se "juustokuorrutettu" lerssi suuhunsa? Eiköhän se ole kuitenkin niin että kuselle haiseva ja likainen letku oksettaa sekä heteroita ja homoja.
siinäpä sinulle miettimistä.
homot yrittävät selittää oman käyttäytymisensä terveeksi vaikka se poikkeaa normaali heterosta
aivan yhtä paljon kuin muutkin edellämainitut ,ellei enemmänkin.
ei kannata puhua terveestä seksuaalisuudesta ja homoista yhtä aikaa homot on vinksahtanu aivan yhtä paljon kuin muutkin sairaat.
ps. mistään erityisestä homofobiasta ei minun kohdalla ole kyse sillä karsastan myös muita
tämän alueen sairaita kuten esim.pedofiilejä.
Mikä sen heterouden normaaliksi määrittelee? Onko enemmistönä oleminen normaaliuden mittari?
Olkoon vaan. Enemmistön enemmistö on kuitenkin kanssasi erimieltä. Eli sinä itse et ole normaali. Koska minä vähemmistöön kuuluvana olen enemmistön enemmistön kanssa samaa mieltä, olen siis enemmän normaali kuin sinä.
Logiikkani on aukoton ja täydellinen. On ihanaa kuulua enemmistöön ja olla normaali. Voisit Pera sitten siirtyä pedofiilien palstoille juttelemaan, siellä niitä kaltaisiasi epänormaaleja enemmänkin. Kaltaiseni enemmistö ei hyväksy niitä touhuja, mutta koska olet vähemmistö, niputamme sinut samaan sakkiin ja toivomme, että sinut kuohitaan kieroutuneisuutesi täheden.
Pera, enemmistö karsastaa sinua. Voisitko nyt hakeutua kaltaistesi seuraan pois täältä normaalin enemmistön palstalta. Hus hus.
sitä tehdään nyt analyysiä niin mahdottomasti heikon itsetunnon pönkittämiseksi,
ja oikein tilastotiedettä hyväksi käyttäen.
taittaa vaan olla harhaisessa päässä aika paljon
utopiaa kun kuvitellaan enemmistön noin ajattelevan,dream on, mutta totuus on toinen eli heteroiden rinnalle ei homot pääse koskaan,ne kuuluu muiden poikkeavien joukkoon johon pedofiilin ja isän aikuisen tyttären suhde kuuluvat .
pedofiilien palstoista sinulla se näyttää olevankin ensikäden tietoa,mutta mikä ihme se on kun päässä kuitenkin viiraa.
itsetunnon pönkittämiseksi voisit kokeilla jotain järkevämpää,osta vaikka uusi käsilaukku.
Ai ai... Taisi kalikka koiran nilkkaan kalahtaa kun moinen älähdys lähti Prinsessa-Perasta =)
Miehekäs heteromies ei koskaan olisi lähtenyt kinaamaan kaltaiseni homostelijan kanssa, mutta Prinsessa-Pera oli heti tyrkyllä. Ei muuta kuin kiiltoa huuleen ja kukkamekko päälle niin Pera on poikkeava söpöimmästä päästä.
Tervetuloa joukkoomme Pera, taidat olla vähemmistön miehiä.... tai tyttöjä :)
sinä tiedät miehekkäistä heteromiehistä,
pysy vaan siellä omalla puolella eläkä sotkeennu meidän normaalien elämään.
Sen tiedän, että miehekkäät heteromiehet eivät kuluta aikaansa homppelikeskusteluissa eikä heitä varsinkaan kiinnosta Sillanpään seksuaalisuus.
Miehekäs heteromies tietää mistä tykkää. Siksi hän ei koe uhkana erilaisuutta vaan voi jopa hyväksyä ystäväpiirissään homoja ja lesboja.
Sä oot Pera aika yksin noiden pedofiilijuttujes kanssa. Sä pelkäät homoja ja niputat ne pedofiilien kanssa samaan sakkiin vaikka sille ei ole mitään perustetta. Jotenkin tässä on alkanut heräämään sellainen tunne, että Pera sulla on molemmissa asioissa oma rauta tulessa...
Normaalin oikeudentunnon ja moraalin omaava ihminen ei rinnasta asioita joilla itsessään ei ole tekemistä toistensa kanssa. Sinä Pera et kykene tähän. Miksi? Vastaan itse; sinulle nuo asiat tulevat liian lähelle ja aiheuttavat nuo reaktiosi. Voisin kuvitella, että olet kokenut lapsena ahdistelua jota et ole pystynyt käsittelemään ja joka sen vuoksi on aiheuttanut seksuaalisuuteesi epävarmuutta. Tätä epävarmuutta purat sitten täällä.
Pera, jos arvioni pitää paikkansa niin sinä olet uhri. Silloin purkauksesi ovat monella tapaa ymmärrettäviä. En voi kuin toivoa, että saat apua ja pääset kiinni ehjään elämään. Olen pahoillani, että olen aikaisemmin ollut sokea hädällesi. Lopetan osaltani keskustelun tähän, koska tilanteesi huomioon ottaen, olisi epäreilua ahdistaa sinua asialla joka tulee noin lähelle omaa seksuaalisuuttasi.
Toivon sinulle Pera kaikkea hyvää. Toivottavasti saat asiasi kuntoon.
Ruben
ja ainut keino puolustella omaa sairauttaan on homoilla ollut iät ajat,eli tämä tyyli yrittää kääntää keskustelu toisaalle.
ollaan niin psykologia että, vaikka omassa päässä viiraa aivan mahdottomasti.
mitenkäs sitä jenkit sanokaan meistä,"straight",
kertoo kaiken.
... ah, niin mielelläni lutkuttaisin Jarin kigulia suussani ja antaisin karvaista perääkin. Silvuplee!
No ota sitten yhteyttä siihen.
Jari Sillanpäällä on DIILI lehdistöjen ja toimittajien kanssa että mikään lehti ei saa paljastaa hänen siviilielämänsä totuutta "homoutta".
Oletteko huomanneet että jopa Seiska ei saa paljastaa tätä kirjaimellisesti, tyyliin että Jari Sillanpää sanoisi että olen homoseksuaali.
Jos joku lehti kertoisi tämän, niin kyseinen lehti joutuisi isoihin korvauksiin. Sillä tiedän että tästä vaitiolovelvollis/vaitiolosopimuksesta on maksettu lehdille.
Minua asia ei pätkääkään kiinnosta oli Sillanpää homo vai hetero. Se on sitten jokaisen oma häpeä jos pitää sitä erittäin sairaana ja ynseänä, että Jari Sillanpää on tullut tai ei ole tullut kaapista siviilielämänsä puolesta. Seksuaalinen tasa-arvo ei kuitenkaan ole vielä sillä tasolla minkä sen kuuluisi olla. On kuitenkin hyvä että homoliitot sallitaan täällä, kun vielä Californiassa sitä pidetään sairautena :)
p.s. minä olen sitten täysi hetero te kaikki homofoobikot, jotka kiroilevat tätä kommenttiani lukiessaan.
Vai että lehdille on maksettu omaisuuksia, että eivät paljasta Sillanpään homoutta. Onko Sillanpää siis soittanut kaikkiin lehtiin ja aloittanut puhelun: olen homo ja tarjoan teille isoa summaa, jos allekirjoitatte sopimuksen siitä, että ette koskaan paljasta sitä? Ja summa oli siis niin iso, että sen katsottiin jopa peittoavan lukuisten lehtien huimat irtonumeromyynnit tulevaisuudessa? Höpönlöpö.
Suomessa lehtien jutut on suht kevyitä verrattuna esim. Englantiin jossa suorastaan haetaan skandaalijuttuja. Vähän aikaa sitten mm. prinssi Charlesin kerrottiin olevan homoseksuaali.
Kaikenlaisia diilejä sitä muka joku viitsisikin tehdä. Lehdille JS:n tapaus on ollut -ja tulee olemaan- sikäli herkullinen, ettei asiaa viitsitä kertoa suoraan, se kun vähentäisi oleellisesti ns.jännitysarvoa, mikä JS:n "salaperäisen" habituksen ympärillä on kaikki nämä vuodet pyörinyt. Ja pyörii edelleen. Nerokasta, eikö totta?
Maksettuja diilejä lehdistöllä toki on Suomessakin ollut, esim.viime presidentinvaalien alla kepu oli ostanut suurimman osan juorulehdistöstä olemaan hiljaa Esko Ahon naisseikkailuista -ja merkittävimmän avioliiton ulkopuolisen kumppanin Tanja Karpelan puolue oli kustantanut kuukauden lomalle Thaimaahan...
Jari Sillanpää: "olen kärsinyt erilaisuudestani!"
tavallisia?
Aivan tavallisia ryppyreijän ritareita. Paska lentää ja Balalaikka soi...
Haluan työntää kaluni Jari ryppyreikään ja antaa paskan lentää.
Lentääkö sulta aina paska kun työnnät kalusi johonkin reikään? Eikö se ole aika epänormaalia että sulkijalihaksesi herpaantuu naidessa?
Toivottavasti et tule lykkimään näille kulmille...
Oikein! Olen ollut jo vuosia varma, että Sillanpäällä on hiljainen sopimus lehdistön kanssa ettei hänen seksuaalisesta suuntautumisestaan kirjoiteta. Millä keinoin tämä on saatu aikaiseksi; ehkä Sillanpää on uhannut olla antamatta haastatteluja niille lehdille jotka tästä aiheesta kirjoittavat. Rivien välistä on kyllä voinut lukea monissa artikkeleissa Jarin homoudesta.
Minulle on aivan sama pitääkö joku tytöistä vai pojista, mutta kuvittelisin että Sillanpään faneille sillä on väliä. Suurin osahan heistä on keski-ikäisiä naisia jotka unelmoivat Jarista, joka on 100x charmikkaampi ja persoonallisempi kuin se kotisohvalla murjottava äijänkuvatus. Joten jos Jari paljastaisi olevansa homo, saattaisi fanipohjassa käydä romahdus. Varmastikkaan Taka-Hikiältä kotoisin oleva maatalon emantä ei ymmärrä että joku voi olla "erilainen".
Ja minäkin muuten olen hetero...
Seiska ja Katso ovat aloittaneet ajojahdin, jossa kilpailevat siitä kumpi lehti saa ensimmäisenä Jarin syvähaastattelun. Tällä viikolla katso jatkaa: "miesystävä pysyy piilossa".
Olen samaa mieltä kanssasi!!