ostin auton jossa on kasetti soitin, joku neuvoi ostamaan kasetin jossa on johto jonka kautta pystyn kuunnellla mp3 musiikkia signaalin avulla, mistä tämmöisiä kasetteja saa ja minkä nimisiä ne on? tupakan sytyttimeen saa ilmeisesti myös jonkinmoisia signaalilla kuuluvia radio aalto juttuja, kertokaa mulle miten, ei tarttisi ostaa autoon soitinta, luulen ettei sitä niin vaan autosta vaihdeta poies????
soittimeen liitettävä mp3????
help!
6140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joskus joku täällä mainitsi että semmonen ämppäri c-kasetti ei tee hyvää radion kasettisoittimelle tai sen äänipäille... En tiiä onko noin, mutta jos on niin saatat joutua lähitulevaisuudessa vaihtoa suunnittelemaan.
http://www.e-ville.hk/fi/category/viewproducts/?id=104
tulevia. Jokseenkin kyllä suosittelisin soittimen ostoa :)
yhdessäkään käsitelty aloittajan kysymystä kuin toispuoleisesti. Sen enempää kommentoimatta c-kasettiadapteria, mm. MotonetBiltema myy niitä. Myös itseään kunnioittavat halpasekatavarapuodit, esim Robin Hood ja sen johdannaiset kauppaavat ko. kikkaretta. Robbarista sen löytäminen voi olla työn ja tuskan takana mutta jos on aikaa kierrellä ja katsella hyllyjä niin voi hyvinkin onnistaa.
taitaapa mullakin olla yksi joka tuli jonkun kannettavan cd-soittimen mukana. Kertaakaan ei ole edes soittimessa käytetty. Missäpäin laitteelle on tarvista? Pullakahviin voin sen vaihtaa.
omasta adapterista pääse kauppoihin, juuri ilmestyneessä http://www.verkkokauppa.com/ mainoslehdessä näkyy tuo olevan myös, tuotenro 11207
Unohtaisin kyllä tommosen kasettivirityksen. Jos olis tarve niin hankkisin FM lähettimen
esim tuolta:
http://www.jammaa.com/fm-lahettimet.php
Helppo siirtää musaa suoraan koneelta!