Terve,
Tietääkö joku enemmän influenzinum D200? Olemme käyttäneet sitä flunssan ehkäisemiseen. Voiko sillä lieventää sikainflunssan oireita? En löytänyt tieto netistä. Kiitos etukäteen asiallisille vastauksille.
influenzinum D200
5
1255
Vastaukset
- valitan
>Voiko sillä lieventää sikainflunssan oireita?
Ei sillä voi. - on se
Influenzinum on nosodi influenssaan, ei tavalliseen flunssaan. Suosittelen silti kokeilemaan sitä nyt, ottamalla annoksen ennen kuin sikainfluenssa rantautuu kunnolla Suomeen, sillä Influenzinum sisältää jo aiemmin liikkeellä olleita influenssa viruksia(koska tämä sama muoto H1N1 on ennenkin täällä maapallolla pyörinyt).
- uusi tuttavuus
Tuota Influenzinumia otetaan? Eli kerran päivässä/viikossa..? Ja montako helmeä?
- oikeaa tietoa
uusi tuttavuus kirjoitti:
Tuota Influenzinumia otetaan? Eli kerran päivässä/viikossa..? Ja montako helmeä?
H1N1 ei ole aiemmin esiintynyt maapallolla. Klassisen homeopatian mukaan homeopaattisia valmisteita pitää aina ottaa oireen mukaan eikä tietenkään missään nimessä etukäteen.
Jos sinulle tulee influenssaksi kutsuttu oirekokonaisuus, niin keskustele hoidosta oikean klassisen homeopaatin kanssa ja unohda epämääräisten nosodien tyrkyttäjät. - heinäsirkka80
oikeaa tietoa kirjoitti:
H1N1 ei ole aiemmin esiintynyt maapallolla. Klassisen homeopatian mukaan homeopaattisia valmisteita pitää aina ottaa oireen mukaan eikä tietenkään missään nimessä etukäteen.
Jos sinulle tulee influenssaksi kutsuttu oirekokonaisuus, niin keskustele hoidosta oikean klassisen homeopaatin kanssa ja unohda epämääräisten nosodien tyrkyttäjät.Homeopaatti tuota määräsi flunssan estämiseksi viime vuonna. 5 helmeä ja kuukauden päästä toiset 5 helmeä. Homeopaatti kertoi että oli itse antanut perheelleen 5 vuoden ajan eikä heillä ole ollut kummemmin flunssia. Ei myöskään meidän perheessä ollut flunssaa talvella kun nuo helmet otettiin, ja tytär oli vielä tarhassa missä kaikki flunssat kiertää...
Nyt tahdoin vain kysyä jos siitä on hyötyä myös sika influenssaan kun minä olen raskaana ja tytär 2vuotias, eli olemme riski ryhmässä. Mutta uskon että homeopatialla ja hyvällä ruokavaliolla selviämme hyvin sika influnsasta:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374946- 823516
- 302963
- 612935
- 82767
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552280- 391778
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91700- 181691
- 161584