Googlasin uteliaisuuttani et mitä kuvia on pornografiana netissä.En aktiiviharrasta pornon vastustamista,huom huom..Kauheita kuvia!! Siis: överiksi fotoshopilla suurennettuja K-kuppisia meloneita, hotdogeja imitoivia siittimiä, karvaisuutta fetissinä, maturessa ryppyisiä, alaikäisinä AA-kuppiset, ja RUMIA KUVIA!!
Miksei missikaunotar normaalin täyteläisillä,terveen sanotaan nyt et apaut C-kupeilla (ymmärrätte itsekin suurinpiirtein,omenat)kelpaa,vaan mieluummin SAIRAAT YKSILÖT?? En viitannut itseeni..
Vois olla parempia kuvia mihistäkin,kuin violetit koiranlelut.Änn äss (NS.).Tervemenoa,itse kohta nunnaluostarissa,jos maailmassa peitellään ranskalaisia leffoja rikollisuudella ja kannatetaan ruokapornoa.
Ne kuvat on jotain et: homeiset hedelmät murskautuvat hookoon lenkkiin!
Miksei missikaunotar normaalin täyteläisillä,terveen sanotaan nyt et apaut C-kupeilla (ymmärrätte itsekin suurinpiirtein,omenat)kelpaa,vaan mieluummin SAIRAAT YKSILÖT?? En viitannut itseeni..
Vois olla parempia kuvia mihistäkin,kuin violetit koiranlelut.Änn äss (NS.).Tervemenoa,itse kohta nunnaluostarissa,jos maailmassa peitellään ranskalaisia leffoja rikollisuudella ja kannatetaan ruokapornoa.
Ne kuvat on jotain et: homeiset hedelmät murskautuvat hookoon lenkkiin!
Vastaukset 4
Vanhimmat
listasi mukaan:
- photoshopilla käsitellyt.
- hotdogeja imitoivat siittimet
- karvaiset ihmiset
- ryppyiset ihmiset
- alaikäiset, joilla on AA-kupit
tuota tuota...
noita hotdog -siittimiä en ymmärtänyt... mitäs ne on?
alaikäisiä ei pitäisi pornosivuilla näkyä, mutta ei kai se kuppikoosta ole kiinni?
Miksi karvaiset ja ryppyiset ihmiset luokitellaan sairaisiin?
Vakavasti: nettipornossa, kuten kaikessa pornossa, on paljon sairasta. Mutta normaalien ihmisten esittelyä ei voi mielestäni pitää sairaana = itsensä ikäiseltä näyttäviä, erikseen tuunamattomia ihmisiä, kuten
- 60-v naisia, joita ei ole silikonisoitu, botoxoitu ja sheivattu. Ne on TAVIKSIA, joita miehet nai
-ylipainoisia, selluliittisia myöhäisteinejä - nekin on taviksia joita miehet nai.
- ja niin edelleen. Nuo olivat vain kirjoituksesi innoittamia esimerkkejä.
Nimenomaan nettiporno on ristiriitainen asia. Toisaalta se esineellistää seksin tehokkaammin kuin mikään muu media aiemmin - mutta toisaalta se demokratisoi objektina olon. Enää himon kohteena oleminen ei ole vain "missikaunottaren" oikeus. JOKAINEN KÄY SEKSIOBJEKTISTA. Se ei ole pelkästään negatiivinen asia, kun sen oikein ajattelee, enkä tarkoita tällä pedofiliaa.
niin mitäs itse sitten katselet.
Kun et katsele, ei tarvitsisi maristakaan. Ellei se juuri olekin haluamaasi...
Osaan koota ranskisviivoja plussista (netti-)pornossakin.
- levittää valistusta,että seksi on myönteinen harrastus.
- kaunistaa screenejä,siis naikkoset.
- mainostaa blondeja miehiä.
- oikein tehtynä kuvissa on suht edukseen olevia,timmejäkin muodokkaita naisia
sekä miehekkään poikamaisia vekkuleita.
- meikkimainostusta!
- lievittää ahdistustiloja liittyen ulkonäköasioihin,kunhan saa salaa katsoa kuviaan.
- muistuttaa vaaroista liittyen jos itse mokaa väärässä paikassa ja saa varoituksen potkuista esim.Hillitsee fantasioitaan silloin,kun täytyy se tehdä.
- sensuurittomanakin K-18-sektorilla kaikin mokomin sallittu asia!
- haittana kuitenkin se,ettei kuitenkaan kaikilla ole rintojen tilalla hedelmärytky.
Kyllä kelpaa.