Kävin just youtube sivuilla Ps3 ja Wii sivuilla,ja huomasin ettei ps3 porukassa pelaajia mistään löytyny,mutta Wii niin siellä esim. wii sports resort, 10 sivun jälkeen pelaajilla ryhmässä oli tosi hauskaa pelata. Uskomattoman viihdyttävä konsoli wii näyttää olevan.Konsolin valinta helpottui kummasti nyt.
Suosiota on
Uskomatonta mutta totta
6161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onhan Wii hauska, mutta nimenomaan hauska pelien puolella mutta grafiikat ovatkin sitten Ps2 luokkaa.
Että kuva ei ole ihan realistinen vaan ennemmin pitää hauskaa.
Johtuisiko siitä että enemmistöllä on edelleen elämää ja realistista näkymää riittää reaalimaailmassa.
$ony teki virhelaskelman sijoittaessaan rahaa teknologiaan joka ei myy. Kyseessä kun ei ollut yritelmä saada fanboilla ottamaan eteen tekniikan takia, vaan valmistaa tuote joka myisi kuten PS2 ja tuottaisi R&D sijoitus takaisin korkojen kanssa osakkeenomistajasijoittajille.
Tappiosta on paha palauttaa tätä sijoitettua pääomaa, ja moni osakkeenomistaja onkin dumpannut omistuksensa.
Osakekurssit on aika karua katseltavaa kun $ony on reilussa vuodessa puolittanut arvonsa ja PS3 historian aikana se on laskenut; Micro$oft on suurin piirtein pysynyt samassa 3 vuotta; ja Nintendo oli välillä viisinkertaistanut arvonsa ollen edelleen KOLMINKERTAISESSA arvossa 3v takaiseen nähden.
Tästä voi päätellä senkin mikä on valmistajien arvostus SIJOITTAJIEN keskuudessa.
ONHAN PS2 IHA HYVÄ MUT PS3 EI OO SEN PARENPI. SIIN ON VAAN NETTI JAKUVA GALLERIOITA. XBOX 360 ON PARAS SIIN ON SANAT ELIT JA ENENMÄNKIN. SIIN ON ENENMÄNKIN Hauskaa kuten parenpi krafiikka ja helponpi läydä netis. se maksaa netis pelin kaa 165e.
Mielipiteensä jokaisella mutta Sony on silti aika iso kiho ollut elektroniikan saralla jo kauemmin kuin luultavasti olet edes ollut olemassa ja laitteet myy aika hyvin edelleen (muutkin kuin Ps3).
Luulempa vain että Sony tuskin on missään konkurssin partaalla.
Persnettia miljarditasolla?
Tai no, siis voihan ne kaupaksi mennä. Mutta näyttää vaativan hintalapun jossa on pienempi luku kuin mitä se valmistus ja kehitys maksoi.
Banzai, vaikka mitenkä koitat vängätä niin EI YRITYS VOI TOIMIA MILJARDITAPPIOLLA VUOSIA PUTKEEN oli se mitenkä vanha ja tunnettu tahansa.
$onyn on päästävä voitolliseksi viimeistään 2010 aikana, muuten tulee noutaja ja käy kuten Nortelille. Nortel oli ennen konkurssiaan yksi tunnetuimmista ja suurimmista telelaitetoimittajista. Ei auttanut nimi kun kassa tyhjeni miljardivauhdilla.
Se mitenkä $ony kenkii väkeä tuhansissa jokaisen qvartaalin tuloksen jälkeen kertoo siitä että firmassa on todella hätä. Kassaa ei ole enää pitkäksi aikaa. Seuraava alkaa osien myynti, ja ensimmäisenä kaupataan ne osat joista saa rahaa.
$ony kuitenkin on viimekädessä televisio yms valmistaja. Pelikonsolibusines on vain sivutoimiala. Vaikea miettiä mitä menee myyntiin.
Tappiollinen peliliiketoiminta saattaa tosiaan olla ensimmäisten myytävien osien joukossa.
Toisin kuin talousvaikeuksissa räpiköivällä Sonylla, Microsoftilla sitä rahaa piisaa yllin kyllin ja lisää tulee koko ajan ovista ja ikkunoista. Tiedä vaikka Playstation tuotemerkki ja pelien oikeudet pian päätyisivätkin pilkkahinnalla Microsoftin omistukseen.