Hammametissa Lokakuussa??

Onko tietoa minkämoinen sää on Hammametissa lopulla ja onko paikka turvallinen yksinäiselle jo aikuiselle Womanille?

Entä Residence La Paix, onko hyvä/huono majoitustila?

Kiitti vastauksista jo etukäteen ;))
4331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hiinä ja hiinä keskitason ja huonon molemminpuolin.

Lokakuun lopulla sää pikkasen jo kylmää,mutta sitähän ei kukaan tiedä etukäteen,uida meressä voi ja möllikkä paistaa,illalla vaatetta päälle,niin kyllä piisoo ;)

Aikuinen nainen voi turvallisesti liikkua melkein missä vaan,jos nyt ei varsinaisesti ole "tyrkyllä",miehiä tietenkin roikkuu vieressä ja tarjouksia satelee,mutta väliäkö sillä ;)

Äänestä
  • finnmatkojen kautta, koska hotellisi on tällä hetkellä vain heillä. ihan aluksi kehottaisin lukemaan mitä juuri muutama päivä sitten on ko hotellista täällä kirjoitettu, ja jos matka on jo varattu niin vaihtamaan ainakin hotellia ja mieluiten vielä toimistoakin. muistan kun ko hotelli oli almatourilla jokunen vuosi sitten niin jo silloin oli paljon ongelmia, varastelua ym mukavaa, lisäksi sieltä on suht tuskainen taival keskustaan ja rannalle, mutkainen, joten pimeällä ainakin voi olla vaikeuksia löytää kotikonnuilleen, mutta joakisen oma valinta, silti, MIETI. hyvää matkaa, hammamet on oikein mukava paikka.

    Äänestä

  • matkailla aiot kirjoitti:

    finnmatkojen kautta, koska hotellisi on tällä hetkellä vain heillä. ihan aluksi kehottaisin lukemaan mitä juuri muutama päivä sitten on ko hotellista täällä kirjoitettu, ja jos matka on jo varattu niin vaihtamaan ainakin hotellia ja mieluiten vielä toimistoakin. muistan kun ko hotelli oli almatourilla jokunen vuosi sitten niin jo silloin oli paljon ongelmia, varastelua ym mukavaa, lisäksi sieltä on suht tuskainen taival keskustaan ja rannalle, mutkainen, joten pimeällä ainakin voi olla vaikeuksia löytää kotikonnuilleen, mutta joakisen oma valinta, silti, MIETI. hyvää matkaa, hammamet on oikein mukava paikka.

    Finnmatkojen kautta hotellia,jos vaan mahdollista vielä,en halua mihinkään "läävään",enkä pimentoon,jossa ei ruokaa tarjolla tarvittaessa.

    Sääli,ettei ko.matkanjärjestäjä kerro asiallisesti Hotellin tietoja/eivätkä heidän netti-sivustonsa ole ajan tasalla,moni varmasti menee nks. halpaan :(

    Kiitos kaikille vastanneille :D
    Jo aikuinen Woman

    Äänestä

toista kertaa ei tule ko. hotskuun,pimeessä paikassa,mutkainen tie kohti Medinaa,pimeellä varsinkin uskaliasta liikkua naisen yksin,ota ainakin taxi,siellä halpaa huristella ja turvallista,vaikka vilkkusilmiä niitäkin ajaa,kuten meillä Suomessakin eräät,..rantaan hotskusta matkaa noin 300 m ja ranta on mitä on,palvelut rannalla tuohon aikaan "ei mittää",..kuitenkin lomakohteena Hammamet on ihastuttava,aikuisten ja perheiden paikka :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aion olla...... kirjoitti:

Onko tietoa minkämoinen sää on Hammametissa lopulla ja onko paikka turvallinen yksinäiselle jo aikuiselle Womanille?

Entä Residence La Paix, onko hyvä/huono majoitustila?

Kiitti vastauksista jo etukäteen ;))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu